Pārventas katlumājā notikusī avārija novērsta

2020-12-31

Ceturtdien, 31. decembra naktī ap pulksten 01.00 Pārventas katlumājā, Talsu ielā 69, šķeldas padeves konveijera apstāšanās rezultātā, pārstāja darboties abi šķeldas apkures katli.  Līdz ar to siltumnesēja padeves temperatūra patērētājiem pazeminājās no nepieciešamajiem + 69 grādiem līdz + 44 grādiem, kas būtiski neietekmēja apkures nodrosināšanu dzīvojamās ēkās, bet nenodrošināja pietiekamu siltumnesēja temperatūru karstā ūdens sagatavošanai.  

Izsaucot remontpersonālu un, veicot neatliekamos remontdarbus, ap pulksten 3.00 naktī izdevās atjaunot šķeldas padeves konveijera un viena biomasas apkures katla darbību, kā arī tika iedarbināts rezerves akmeņogļu apkures katls, lai nodrošinātu pietiekamu siltumnesēja temperatūru. Papildus abiem katliem darbojās arī dūmgāzu kondensators.

Šobrīd Pārventas katlumājas darbība tiek uzturēta ar nepieciešamo jaudu, nodrošinot siltumnesēja temperatūru no katlumājas izejas, atbilstoši āra gaisa temperatūras grafikam. Līdz ar to dzīvojamās mājās jābūt pietiekamai karstā ūdens temperatūrai un apkures padevei, atbilstoši katras mājas siltumpunktā ieregulētajam temperatūras režīmam.

Atvainojamies visiem klientiem par sagādātajām neērtībām un šobrīd darām visu iespējamo, lai atjaunotu katlumājas darbību ierastajā režīmā. Vēlam pavadīt veco gadu ar labām domām un, lai nākamais gads nepārsteidz mūs ikvienu ar negaidītiem mirkļiem!