Ventspilī turpināsies siltumtrašu rekonstrukcijas 3. posms

2014-03-27

Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” 2014. gada 25.martā ir izsludinājusi iepirkumus siltumtrašu rekonstrukcijai un būvuzraudzības pakalpojumu sniegšanai 2014 gadā.

Darbus varēs veikt patiecoties tam, ka ir izdevies piesaistīt 1,5 milj. EUR lielu finansējumu no ES Kohēzijas fonda projekta „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana” īstenošanai. Pavisam 3 gadu laikā Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” veiks remontus siltumtrasēs 8 km garumā, un 2014. gada beigās  jau 96% siltumtrašu būs nomainītas ar rūpnieciski izolētām caurulēm.

Rūpnieciski izolēto cauruļu sistēmu galvenās priekšrocības ir minimāli siltuma zudumi un ilgs kalpošanas laiks, kā arī minimāla apkalpošana ekspluatācijas laikā. Jaunās caurules ir apgādātas ar avārijas signalizāciju, kas atvieglo bojājuma vietu noteikšanu. Ventspils iedzīvotājiem tiks nodrošināta lielāka siltumenerģijas piegādes drošība, kas it sevišķi svarīgi ir ziemā, kad siltumenerģijas piegādes pārtraukumi nav pieļaujami. 

2014. gadā plānots nomainīt 4,7 km vecās kanāla tipa siltumtrases ar rūpnieciski izolētām caurulēm, rekonstruējot vairākus objektus:

  • Dzeņu-Lakstīgalu ielā;
  • Maģistrālā trase no Celtnieku ielas Nr.8 līdz ēkām Rindas ielā Nr.50  un Siguldas  ielā Nr.29 (3.etaps)
  • No Siguldas ielas Nr.25 līdz Siguldas ielai Nr.23, Nr.21, Nr.19
  • No maģistrālās gaisa siltumtrases līdz Talsu ielai Nr.112
  • Maģistrālā trase uz balstiem  no 2.līdz 5.posmam.

Rekonstrukcijas laikā atraks vecos kanālus, demontēs balstus un esošos cauruļvadus. Pēc tam komplektēs un montēs jaunos cauruļvadus, kā arī atjaunos virskārtas segumu.

Darbu laikā Celtnieku, Rindas un Siguldas ielās iespējami karstā ūdens atslēgumi. Par karstā ūdens atslēgumiem iedzīvotāji tiks brīdināti savlaicīgi. Plānots izvietot paziņojumus māju kāpņutelpās vai uz ārdurvīm, kā arī laikrakstā „Ventas Balss” un portālos www.ventspils.lv un www.ventspilssiltums.lv. Lai mazinātu rekonstrukcijas ietekmi uz klientu komfortu, darbi tiks plānoti ar pēc iespējas īsāku atslēguma laiku.

2013.gadā rekonstruētas siltumtrases četros objektos 2,1 kilometru garumā. Darbus veica SIA Ventspilī „T-VITA” un SIA „Latenergoprojekts”, būvuzraudzību nodrošināja SIA „Geo Consultants”.

Šobrīd siltumtīklu kopējais garums Ventspils pilsētā ir 45,1 kilometri, no kuriem 85,5% ir rekonstruēti ar rūpnieciski izolētām caurulēm.