Ventspils siltums iepazīstas ar citu valstu pieredzi

2017-04-29

Martā gaiss Ventspilī iesila vairāk nekā februārī, tādēļ arī ventspilnieku patērētā siltuma apjomi pagājušajā mēnesī ievērojami samazinājušies. Līdz ar siltuma tarifa samazinājumu tas ietekmējis arī saņemtos marta rēķinus.

Tajās dzīvojamās mājās, kur ir veikta siltināšana, siltuma patēriņš ir uz pusi jeb vidēji par 52% mazāks, salīdzinot ar nesiltinātām mājām.

Pilsētas pašvaldība pēdējos gados veikusi grandiozas pārmaiņas siltumapgādes sistēmā, kas palīdzējušas samazināt siltuma tarifu kopumā par 13%. Darbs turpinās, un patlaban tiek uzkrāta informācija un pieredze, lai nodrošinātu vēl lielāku Ventspils enerģētisko neatkarību un vienlaikus atrisinātu citus svarīgus uzdevumus- sakārtot pilsētas vidi, samazināt ietekmi uz apkārtējo vidi u.c.

Pašvaldība un uzņēmums Ventspils siltums iepazīstas ar citu valstu pieredzi, izmantojot siltumenerģijas nodrošināšanai no atkritumiem iegūto kurināmo (NAIK). Ventspilnieki jau iepriekš apmeklējuši katlumājas Somijā un Itālijā, kur tiek dedzināts NAIK. Nesen uzņēmuma Ventspils siltuma valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris atgriezās no komandējuma Čehijā.

Kā norāda uzņēmuma valdes priekšsēdētājs A.Uzaris: „Mēs vēlamies uzkrāt pēc iespējas lielāku pieredzi un salīdzināt dažādu valstu panākumus, tāpēc Čehijā iepazināmies ar katlumājas darbību nelielā pilsētiņā Česka Tršebova, kur NAIK tiek izmantots kā sertificēts kurināmais, kā arī apmeklējām rūpnīcas, kur tiek ražoti tādam kurināmajam paredzēti katli. Česka Tršebova katlumājā tiek izmantota verdošo smilšu slāņa tehnoloģija – tāda pati kā vienā no Ventspils katlumājām. Diemžēl, bet Latvijā NAIK izmantošanas pieredzes joprojām nav un, iespējams, Ventspils kļūs par pirmatklājēju. No atkritumiem iegūtā kurināmā izmantošana katlumājās aktualizējas arī tādēļ, ka tuvākajos gados dabas resursu nodoklis par katru poligonā nodoto atkrituma tonnu pieaugs, bet atkritumu izvešana un uzglabāšana – sadārdzināsies”.

Plašāka informācija laikraksta "Ventas Balss" publikācijā