Siltumenerģijas tarifs Ventspilī joprojām stabils

2021-09-03

Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” jauno apkures sezonu uzsāks, saglabājot līdzšinējo tarifu – 54,90 eiro par megavatstundu, kas ir stabili nemainīgs jau kopš 2017. gada marta.

Neskatoties uz to, ka šogad pieaugusi kurināmā tirgus cena, Ventspilī tarifu izdevies saglabāt joprojām nemainīgu, pateicoties gan veiktajām investīcijām un Eiropas Savienības finansējuma atbalstam siltumtrašu rekonstrukcijā, dūmgāzu kondensatoru būvniecībā un biomasas katlumāju modernizācijas procesā, gan labi plānotai un organizētai saimnieciskai darbībai, lai ilgtermiņā tiktu nodrošināta droša, efektīva, stabila un videi draudzīga siltumapgāde.

Šobrīd būtisks tarifa pieaugums vērojams tajās pašvaldībās, kur ražošanas procesā tiek izmantots fosilais kurināmais - dabasgāze. Kopš dabasgāzes tirgus atvēršanas 2017. gadā, pašreiz dabasgāzes cena ir sasniegusi vēsturiski augstāko līmeni - vairāk nekā 45 eiro par MWh.  Līdz ar to, atbilstoši esošajai dabasgāzes tirgus situācijai, starp lielākajām valsts pilsētām šobrīd Daugavpilī ir otrs dārgākais siltuma tarifs - 56,96 EUR/MWh, kaut gan vēl šā gada sākumā tur siltumenerģijas tarifs bija otrs zemākais - 42,56 EUR/MWh. Būtisks tarifa pieaugums no šā gada 1. septembra noticis arī Rīgā. Neskatoties uz to, ka gada sākumā tarifs bija 44,10 EUR/MWh, šobrīd tas sasniedz 57,31 EUR/MWh. Ja salīdzina pieaugošā secībā 9 pilsētu siltumenerģijas tarifus, tad Ventspils šomēnes ieņem sesto pozīciju, taču ilgstoši stabils tarifs ir vēl divās valstspilsētās:  Liepājā, kur tas sasniedz 54,95 EUR/MWh un Jēkabpilī – 54,22 EUR/MWh.