Aicinām apmeklēt informācijas dienas par izmaiņām norēķinos par komunālajiem pakalpojumiem

2015-11-05

Pirmdien, 9. novembrī, plkst. 18.00 Pārventas bibliotēkā (Tārgales ielā 4) un otrdien, 10. novembrī, plkst. 18.00 Ventspils Kultūras centrā (Kuldīgas ielā 18) aicinām iedzīvotājus piedalīties informācijas dienās par izmaiņām norēķinos par komunālajiem pakalpojumiem. Aicinām izmantot iespēju un uzdot interesējošos jautājumus klātienē pašvaldības SIA “Ventspils nekustamie īpašumi”, “ŪDEKA”, “Ventspils siltums” un “Ventspils labiekārtošanas kombināts” speciālistiem.

Informācijas dienas:

Laiks

Vieta

Pirmdiena, 9. novembris pl. 18.00

Pārventas bibliotēka, Tārgales iela 4

Otrdiena, 10. novembris pl. 18.00

Kultūras centra Mazā zāle, Kuldīgas ielā 18

Iedzīvotāji varēs saņemt informāciju par to, kāda turpmāk būs līgumu slēgšanas un norēķinu kārtība ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem un kā šīs izmaiņas nodrošinās taisnīgāku maksājumu sadali un aizsargās godīgos maksātājus.

Lai gan Ventspilī un vēl dažās pilsētās tiešo maksājumu kārtība pastāvēja jau iepriekš, pārējā valstī iedzīvotāji par pakalpojumiem lielākoties norēķinājās ar mājas pārvaldnieka starpniecību jeb izmantoja tā saucamo netiešo norēķinu metodi. Lai pasargātu iedzīvotājus no negodīgām situācijām, kad blēdīgi namu pārvaldnieki no iedzīvotājiem iekasēto naudu pakalpojumu sniedzējiem tā arī nesamaksāja, kā arī lai veidotu komunālo pakalpojumu norēķinu sistēmu pēc iespējas taisnīgāku pret tiem, kuri par pakalpojumiem norēķinās godprātīgi noteiktos termiņos, tika veikti Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma grozījumi, izstrādāti un pieņemti likumam pakārtotie Ministru kabineta noteikumi (nr. 524). Turklāt ar 2016. gada 1. janvāri stāsies spēkā Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums, kas precīzi nosaka ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanas un lietošanas vispārējo kārtību, uzskaites un norēķinu kārtību.

Aicinām iedzīvotājus būt aktīviem un apmeklēt informācijas dienas, lai uzdotu sev interesējošos jautājumus un varētu izprast jauno norēķinu kārtību.

Plašāka informācija par izmaiņām norēķinu kārtībā: www.ventspils.lv sadaļas “Par Ventspili” apakšsadaļā “Komunālie pakalpojumi”, kā arī uzņēmumu mājas lapās – www.vni.ventspils.lv, www.udeka.lv, www.ventspilssiltums.lv un www.vlk.lv.