Aizvadīts apkures sezonas pirmais mēnesis

2019-11-20

Šoruden apkures sezona Ventspilī tika uzsākta nedaudz agrāk nekā iepriekšējos gados, jo vēsie laika apstākļi septembra beigās rosināja daudzdzīvokļu dzīvojamo māju apsaimniekotājus pieslēgt apkuri, lai iedzīvotāju mājokļos nodrošinātu komfortam atbilstošu gaisa temperatūru.

Pēc  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem aizvadītajā oktobrī vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza + 9,9 grādus, kas ir par 0,2 grādiem zemāka nekā pagājušā gada oktobrī. Saskaņā ar pašvaldības SIA „Ventspils siltums” apkopotajiem datiem, aizvadītajā mēnesī kopumā saražotas 10 041 MWh siltumenerģijas, kas attiecībā pret 2018. gada oktobra patēriņu ir par 426 MWh vairāk.

Jāatzīmē, ka kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, jo individuālais ēku patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums, ko ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, bet arī ēkas individuālajos siltumpunktos ieregulētā apkures un karstā ūdens piegādes temperatūra un režīms, gan ēkas siltumnoturība un mājas iedzīvotāju paradumi.

Siltumenerģijas daudzums, pēc kura tiek aprēķināta daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas iedzīvotāju maksa par apkuri un karsto ūdeni, tiek noteikts pēc mājas individuālajos siltumpunktos ierīkotajiem siltumenerģijas skaitītāju rādījumiem. Kopējais ēkā patērētais siltumenerģijas daudzums ik mēnesi tiek norādīts klientiem izrakstītajos un nosūtītajos rēķinos.

Šo apkures sezonu uzņēmums „Ventspils siltums” uzsācis, saglabājot līdzšinējo tarifu – 54,90 eiro par megavatstundu. Šāds siltumenerģijas tarifs Ventspilī ir spēkā kopš 2017. gada 1. marta un tas ir par 5,8 % mazāks nekā pirms tam esošais tarifs. 

Atgādinām, ka līdz ar apkures sezonas uzsākšanu mainījusies maksa par karstā ūdens sagatavošanu, kas līdz pat 2020. gada 30. aprīlim būs 3,18 EUR/ m3 + PVN.

Detalizētu informāciju par katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu ik mēnesi iespējams aplūkot šeit.

Neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus sazināties ar pašvaldības SIA „Ventspils siltums” Abonentu daļu pa tālr. 63600800 vai rakstot uz e-pastu siltums.abonenti@ventspils.lv