Arī šogad Ventspilī turpinās būvēt jaunus siltumtīklus

2019-02-28

Paplašinot pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmu, pagājušajā gadā uzņēmums „Ventspils siltums”, piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu, uzsāka jaunu siltumtīklu būvniecību, kas turpināsies arī šajā gadā.

Projekta ietvaros līdz 2020.gadam paredzēts izbūvēt 11 jaunus siltumtīklu posmus turpat 3 km garumā, kas ir gandrīz 7% no esošo siltumtrašu kopgaruma. Tā kā uzņēmums ļoti rūpīgi izvērtē kur, kad un ko būvēt, pārsvarā jaunās trases plānots izbūvēt tajos rajonos, kur jau ir zināmi potenciālie siltuma patērētāji. Tie ir gan ražošanas uzņēmumi, gan pašvaldības iestādes, piemēram, teātra nams „Jūras vārti”, kur šobrīd apkure tiek nodrošināta no lokālās katlumājas. Jaunu siltumtīklu būvniecība paredzēta arī vecpilsētā, kur Ūdens ielā taps jauns dzīvojamo māju komplekss. Savukārt nākotnē jaunas siltumtrases izbūve plānota Vasarnīcu ielas rajonā, kurai varēs pieslēgties „Piejūras brīvdabas muzejs” un „Piejūras kempings”, kā arī uz industriālajām zonām. Svarīgi, ka, izbūvējot jaunas siltuma trases jau zināmiem klientiem, arī pārējiem uzņēmumiem, iestādēm un privātpersonām pavērsies iespēja pieslēgties centralizētajam siltumapgādes tīklam.

Jau ziņots, ka pašvaldības SIA „Ventspils siltums” līdz šā gada 1.martam izsludinājusi iepirkumus par jaunu centralizētu siltumtīklu būvniecību  un būvuzraudzības pakalpojuma nodrošināšanu.  Siltumtīklu būvniecības iepirkums sastāv no divām daļām. Pirmā iepirkuma daļa paredz jaunas siltumtrases būvniecību 121 m garumā posmā no Rīgas ielas Nr.34 līdz Vasarnīcu ielai. Otrā iepirkuma daļa paredz jaunu siltumtrašu būvniecību 244 m kopgarumā  Ūdens ielā 6,  Kuldīgas ielā 13 un Strazdu ielā 5. Tāpat arī plānota siltumtīklu maģistrāles būvniecība no Vidumupītes pieslēguma līdz Lāčplēša ielas pieslēgumam.  Šīs siltumtrases garums būs 286 m garumā.

Jaunu siltumtrašu būvniecība tiks veikta ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 40% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām. Kopējās projekta „Centralizētu siltumtīklu būvniecība Ventspils pilsētā”, Nr. 4.3.1.0/18/A/012, izmaksas ir 1 323 925,91 EUR.