"Kā siltums nonāk līdz manām mājām" - radošās darbnīcas skolēniem

2019-11-14

Uzņēmums "Ventspils siltums" šoruden skolēniem bez maksas organizēja tehniski radošās darbnīcas “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”. No 25. septembra līdz 8. novembrim radošo darbnīcu kopumā apmeklēja 190 skolēni no 1.pamatskolas, 2.pamatskolas, Pārventas pamatskolas, 2.vidusskolas un 6.vidusskolas. Siltumenerģijas ražošanas procesu un energoefektivitātes nozīmi skolu audzēkņi varēja izprast, darbojoties grupās un veicot dažādus uzdevumus, kā arī aprēķinus.

Izglītojošā programma kļuvusi arī par labu atbalstu skolotājiem, skaidrojot skolēniem mācību stundās fizikas procesus. 2. vidusskolas fizikas skolotāja Svetlana Koļesničenko, kura radošajā darbnīcā ar interesi sekoja līdzi savu audzēkņu eksperimentiem, pastāstīja, ka tēma Siltums ir iekļauta arī 8. klases fizikas programmā. Kā norādīja skolotāja, tad nākamajā semestrī skolēni apgūs tēmu Siltums, bet jau teju  pēc radošās darbnīcas skolēni iepazīs cieto vielu masu. Līdz ar to viņasprāt skolēniem būs vieglāk apgūt šo tēmu.

Tehniski radošo darbnīcu uzņēmums „Ventspils siltums” organizē  jau piekto gadu sadarbībā ar SIA „Aspired”, kas izstrādājusi interaktīvos eksponātus. Interaktīvajā programmā uztverami tiek parādīts sarežģītais siltumenerģijas ražošanas process un kā siltums no katlumājas nonāk līdz patērētājam, tādejādi sekmējot jauniešu interesi gan par efektīvu resursu un enerģijas izmantošanu, gan arī par enerģētikas jomu un apkārtējo vidi.

Galvenā ideja radošajām darbnīcām ir ne tikai stāstīt par uzņēmuma darbību, bet arī sagatavot zinošus potenciālos klientus. Jo labāk jaunieši būs informēti jau skolas vecumā, jo zinošāki un apmierinātāki viņi būs nākotnē, kad pašiem būs jākļūst par siltumenerģijas pakalpojuma sniedzēja klientiem.