Martā samazinājies patērētās siltumenerģijas apjoms

2017-04-21

Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem martā vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī bija sasniegusi +2,5°C, kas bija par 2,8 grādiem augstāka nekā šā gada februārī, kad vidējā āra gaisa temperatūra sasniedza – 0,7°C.

Šā gada martā patērētais siltumenerģijas apjoms attiecībā pret februāri bijis par 25,17 % jeb 5 785 MWh mazāks, jo ventspilnieku kopējais patērētais siltumenerģijas apjoms martā sasniedzis 17 198 megavatstundas (MWh).

Tā kā Ventspils pilsētā no š.g. marta par 5,8% samazināts siltumenerģijas tarifs un arī samazinājies  patērētās siltumenerģijas apjoms, tas atspoguļojies pašvaldības SIA „Ventspils siltums” klientiem izsūtītajos rēķinos.

Jāatzīmē, ka kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņš neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, jo individuālais ēku patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums, ko ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, ēkas tehniskais stāvoklis, iedzīvotāju paradumi un komforta prasības, kā arī karstā ūdens patēriņš.

Lai lietderīgi izmantotu siltumenerģiju, nepārmaksājot par apkuri, ieteicams izvēlēties atbilstošāko ēkas individuālā siltummezgla darbības režīmu, jo ir iespējams noregulēt gan vēlamo iekštelpu temperatūru, gan norādīt parametrus, pie kādiem, piemēram, nakts stundās vai pa dienu siltumenerģijas patēriņš ēkā samazinās vai arī palielinās. Pareiza ēku individuālo siltummezglu darbība nodrošinās iedzīvotāju komfortam atbilstošus apstākļus, saglabājot ekonomisku ēkas siltumenerģijas patēriņu.

Tajās dzīvojamās mājās, kur ir īstenoti energoefektivitātes pasākumi, siltumenerģijas patēriņš ir ievērojami mazāks. Detalizētu informāciju par katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapā www.ventspilssiltums.lv sadaļā e-pakalpojumi.

Neskaidrību gadījumā aicinām iedzīvotājus sazināties ar pašvaldības SIA „Ventspils siltums” Abonentu daļu pa tālr. 63600800 vai rakstot uz e-pastu siltums.abonenti@ventspils.lv.