Pārventā pieslēgs jaunās siltumtrases

2013-09-25

 

Šobrīd vērienīgā projektā, kas paredz siltumtīklu nomaiņu Pārventā, montāžas darbi tuvojas noslēgumam un, lai tos pievienotu esošajai siltumapgādes sistēmai, ir veicami vēl pēdējie plānotie karstā ūdens piegādes atslēgumi sekojošās vietās un laikos:

 

Atslēgšanas laiks

Pieslēgšanas laiks

Adrese

27.septembris plkst. 9.00 

27.septembris 18.00

Lidotāju ielā 13, 15, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 24, 26

Saldus ielā 1, 3

27.septembris plkst.9.00 

2.oktobris plkst.  15.00

Ozolu ielā 2, 4

30.septembris plkst. 20.00

2.oktobris plkst.  15.00

Visiem Ventas labā krasta klientiem ( Pārveta)

 

Tā kā remontdarbi Pārventā vienlaikus notiek divos objektos - Ozolu ielas rajonā un no Talsu ielas katlu mājas līdz Celtnieku iela – tika meklēti risinājumi, kas ļautu maksimāli samazināt atslēguma laiku.

Ozolu ielā posmā no otrās līdz ceturtajai mājai jānomaina 126 m garš siltumtrases posms. Lai nebūtu uz vairākām dienām jāatslēdz karstais ūdens visā mikrorajonā, piektdien, 27.septembrī uz deviņā stundām atslēgs vairākas ēkas Lidotāju un Saldus ielā un uzstādīs aizbīdņus. Tie nodrošinās to, ka turpmāko remonta laiku karstais ūdens nebūs tikai Ozolu ielas divām ēkām. Pārējie kvartāla iedzīvotāji varēs karsto ūdeni lietot.

Bet jau pirmdien, 30.septembrī, uzsāks maģistrālās siltumtrases posma no Talsu ielas katlu mājas līdz Celtnieku ielai pieslēgšanu esošajai trasei. Pieslēgšana notiks divās vietās - pie dzelzceļa pārbrauktuves un Celtnieku ielā, kur to varēs izdarīt tikai pēc vecā trases posma demontāžas,  atslēdzot karstā ūdens padevi visā Pārventā. Tā kā caurules ir liela diametra, darbi būs laikietilpīgi un to paveikšanai nepieciešamas minimāli 43 stundas, lai arī SIA „Latenergoprojekts” darbinieki strādās gan dienu, gan nakti.

PSIA „Ventspils siltums” atvainojas klientiem, ka nākas pieciest neērtības. Par laiku, kurā karstā ūdens padeve ir pārtraukta, iedzīvotājiem, kas vēl nav uzstādījuši karstā ūdens patēriņa skaitītāju, veiks pārrēķinu. Arī pārējiem rēķini noteikti būs mazāki, jo karstais ūdens vairākas dienas netiks lietots.

Siltumtrašu nomaiņa notiek projekta „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana” ietvaros nomainot vairāk nekā 7 kilometrus siltumtīklus trīs gadu laikā. Visus plānots remontus var apskatīt pielikumā.

Šobrīd siltumtīklu kopējais garums Ventspils pilsētā ir 44,5 kilometri, no kuriem 81% ir rekonstruēti ar rūpnieciski izolētām caurulēm. Pēc projekta realizācijas Ventspilī ar rūpnieciski izolētām caurulēm būs nomainītas 96% siltumtrases.

Projekta „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana” kopējās izmaksas plānotas 2,8 milj. LVL bez PVN, tai skaitā 1,1 milj. LVL Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējums, kas ir 40% no projekta attiecināmajām izmaksām.