PSIA "Ventspils siltums" dalās pieredzē ar kolēģiem no Jelgavas

2014-10-03

Ceturtdien, 2.oktobrī, PSIA “Ventspils siltums” apmeklēja kolēģi no centralizētās siltumapgādes uzņēmuma SIA “Fortum Jelgava”, lai iepazītos ar siltumapgādes sistēmu Ventspilī.

Tikšanās laikā PSIA “Ventspils siltums” priekšsēdētājs Arnis Uzaris viesus iepazīstināja ar katlumājās veiktajām rekonstrukcijām, dalījās pieredzē par siltumenerģijas pārvades sistēmas efektivitātes uzlabošanas pasākumiem un pastāstīja par jauno tehnoloģiju katlumājā Brīvības 38 - uzstādīto dūmgāzu kondensatoru. Arī jelgavnieki enerģijas ražošanā kā kurināmo izmanto atjaunojamo energoresursu  - šķeldu, tādēļ šāda pieredzes apmaiņa vērtējama īpaši pozitīvi. 

Īpaši atzinīgi viesi novērtēja ventspilnieku pieredzi ar katlumāju apkalpošanas programmatūru EXP maintenance”, kuru izmanto ikdienas darbā. Programmatūra ļauj uzraudzīt iekārtu darbību un katru dienu dod darba uzdevumus atbildīgajam personālam par veicamajiem apkopes darbiem katlumājā. Pateicoties inovatīvajam risinājumam ir iespējams kontrolēt tehnoloģiju stāvokli un nepieciešamos remontus noteikt savlaicīgi. Latvijas mērogā šāda pārraudzības sistēma ir siltumapgādē ir unikāla.

Sarunās ar kolēģiem atklājās, ka ikdienas problēmas ar kurām saskarās siltumapgādes uzņēmumi ir diezgan līdzīgas. Šādas tikšanās ir abpusēji ļoti lietderīgas un bagātina pieredzi, kā arī ļauj rast jaunas idejas, kuras izmantot ikdienas darbu pilnveidē. Varam būt gandarīti, ka mūsu darbu novērtē un mūsu pieredze noder arī citiem, atzīmēja Uzaris.

Uzņēmums Fortum Latvijā nodarbojas ar siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanu, siltumenerģijas pārvadi un realizāciju. SIA „Fortum Jelgava” ir centralizētas siltumapgādes sistēmas operators Jelgavas pilsētā kopš 2008. gada.