Radošā darbnīca "Kā siltums nonāk līdz manām mājām"

2017-04-28

Siltuma ražošana ir gana komplicēts process, taču aizraujošā veidā pasniegts pat vissarežģītākais process var kļūt par interesantu piedzīvojumu. Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” sadarbībā ar  SIA „Aspired” piedāvā skolēniem izglītojošo programmu - tehniski radošo darbnīcu  “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”. 

Tehniski radošā darbnīca izveidota 2014.gadā pēc pašvaldības SIA ” Ventspils siltums” pasūtījuma. Darbnīca saņēmusi arī augstāko novērtējumu no Kurzemes Tūrisma asociācijas - kvalitātes gada balvu “Lielais Jēkabs 2014” nominācijā “Dižā Kurzemes animācija 2014”

Izglītojošā programma skolēniem ir unikāls produkts, kas  aizraujošā veidā iepazīstina ar siltuma ražošanas principiem un rosina domāt par videi draudzīgas ražošanas nozīmību, proti,  kā tiek ražota siltumenerģija, kā siltums no katlu mājas nonāk līdz patērētājam un kā veidojas mājsaimniecības rēķins par saņemto siltumenerģiju.

Interaktīvajā programmā sarežģītais siltuma ražošanas process tiek atspoguļots viegli uztverams un saprotams, tādejādi sekmējot jauniešu interesi gan par efektīvu resursu un enerģijas izmantošanu, gan arī enerģētikas jomu. Radošajā darbnīcā  skolēni iegūst ne tikai teorētisko informāciju, bet arī paši aktīvi darbojas, pielietojot dažādas metodes, instrumentus un mērierīces, kā arī veicot pierakstus. Nodarbības noslēgumā notiek arī diskusijas un sacensības starp dalībnieku grupām, kas vienlaikus palīdz labāk izprast un nostiprināt apgūtās zināšanas dabas zinātnēs.

Tehniski radošā darbnīca  “Kā siltums nonāk līdz manām mājām” piedāvā:

  • Noskaidrot, kas ir atjaunojamais energoresurss - šķelda un noteikt tās sastāvu
  • Imitēt ūdens katla sildīšanu
  • Eksperimentēt ar cauruļu siltināšanu
  • Imitēt katlu cauruļu tīrīšanu ar skaņas vibrāciju palīdzību
  • Piedalīties sacensībās par labākajiem rezultātiem

 

PIETEIKŠANĀS:

Radošās darbnīcas piemērotas jauniešiem no 13 gadu vecuma, grupās līdz 15 cilvēkiem. Interesentus aicinām sazināties ar darbnīcu organizatoriem SIA “Aspired” pa tālruni 63664910  vai  mob.tālr. 26629899, vai arī pa e-pastu: egita.zelve@aspired.lv

 

Plašāka informācija ŠEIT