Saistībā ar siltumtrašu rekonstrukciju Pārventā nebūs kārstā ūdens

2018-08-06

Saistībā ar maģistrālās siltumtrases rekonstrukciju Celtnieku ielā no 9.augusta plkst. 9.00 līdz 10.augusta plkst. 9.00 būs pārtraukta siltumenerģijas piegāde visiem klientiem Ventas labajā krastā – Pārventā.

Projekta „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana” ietvaros kopumā paredzēts veikt 6 siltumtrašu rekonstrukciju 525 m garumā, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kā rezultātā paaugstināsies siltumenerģijas pārvades efektivitāte un samazināsies siltumenerģijas zudumi. Realizējot šo projektu, Ventspils pilsētas siltumtīkli jau 100% apmērā būs rekonstruēti ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kas aprīkotas arī ar avārijas signalizāciju, lai ātri un nekļūdīgi noteiktu bojājuma vietu.

Siltumtrašu rekonstrukcija jau ir pabeigta Lielajā prospektā 65 un Ozolu ielā 4a, bet šobrīd remontdarbi  turpinās posmā no ēkas Celtnieku ielā 3 līdz ēkai Celtnieku ielā 5, Dzintaru ielā 50 un Pērkoņu ielā 13. Tuvākajā laikā jaunu siltumtīklu izbūvi uzsāks Lielās Dzirnavu ielas – Lielā prospekta krustojumā.

Jau ziņots, ka šā gada 29. martā pašvaldības SIA „Ventspils siltums” parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par KF finansējuma piešķiršanu investīciju projekta īstenošanai. Siltumtrašu rekonstrukcijas projekta plānotās izmaksas ir 328 915,19 EUR, tostarp Kohēzijas fonda līdzfinansējums 40% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām jeb 97 312,97 EUR.