Siltumenerģijas patēriņš februārī

2018-03-15

Aizvadītais februāris ārgaisa temperatūras ziņā šajā apkures sezonā bijis visaukstākais, kā arī aukstākais mēnesis, kas Ventspilī piedzīvots pēdējo divu gadu laikā. Nedaudz aukstāks laiks vien bijis 2016.gada janvārī, kad vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza  - 4,1 grādu.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem februāris bijis ne vien aukstākais šajā apkures sezonā, bet arī aukstākais februāra mēnesis Latvijā kopš 2012.gada. Aizvadītais mēnesis izcēlies ar neierastu gaisa temperatūras kritumu, jo īpaši februāra pēdējā dekādē. Viszemākā gaisa temperatūra Ventspilī  fiksēta 28.februārī, termometra stabiņam noslīdot līdz -15,4 grādiem. Savukārt vidējā āra gaisa temperatūra šā gada februārī bijusi – 4 grādi. Līdz ar to pašvaldības SIA „Ventspils siltums” klientu kopējais patērētais siltumenerģijas apjoms februārī sasniedzis turpat 25 331 megavatstundas (MWh), kas attiecībā pret šā gada janvāri ir par 14 % lielāks, kā arī  par 9% lielāks nekā  2017.gada februārī, kad vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza - 0,7 grādus.

Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris uzsver, ka kopējais klientu patērētais siltumenerģijas apjoms neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, ko ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, ēkas tehniskais stāvoklis un iedzīvotāju paradumi. Nenoliedzami mazāks siltumenerģijas patēriņš vērojams tajās daudzdzīvokļu ēkās, kurās veikti energoefektivitātes pasākumi. Tas apliecina, ka viens no efektīvākajiem risinājumiem, kā samazināt rēķinus par apkuri, ir kompleksa daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas atjaunošana, tajā skaitā paredzot gan logu un durvju nomaiņu, radiatoru nomaiņu, pagraba un bēniņu siltināšanu, gan arī ēkas iekšējās apkures sistēmas sakārtošanu, kam pateicoties iespējams panākt siltumenerģijas ietaupījumu pat 30% apmērā.

Lai pilnvērtīgi parūpētos par siltu mājokli apkures sezonā, pašvaldības SIA „Ventspils siltums” aicina klientus jau savlaicīgi padomāt par dažādiem energoefektivitātes pasākumiem,  kā arī iesaka dzīvokļu īpašniekiem ar atbildību izturēties pret savu īpašumu, lai ziemas sezonā mājoklī būtu gan komfortabli silti, gan mazāki izdevumi par apkuri!

Detalizētu informāciju par katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot uzņēmuma mājas lapas sadaļā e-pakalpojumi.