Siltumenerģijas patēriņš februārī bijis zemāks nekā iepriekšējā sezonā

2016-03-31

Salīdzinājumā ar šā gada janvāri aizvadītais mēnesis bijis siltāks, līdz ar to Ventspilī samazinājies saražotās siltumenerģijas apjoms.

Saskaņā ar pašvaldības SIA „Ventspils siltums” apkopotajiem datiem, šā gada februārī saražotas 18 156 MWh  siltumenerģijas, kas salīdzinājumā ar janvāri ir par 34,2 % mazāk. Šā gada februārī siltumenerģijas patēriņš  Ventspils pilsētā bijis  arī par 4,2 % mazāks nekā pagājušā gada attiecīgajā laika posmā, kad tika saražotas 18965 MWh siltumenerģijas. Galvenokārt tas skaidrojams ar ārgaisa vidējo temperatūru, kas pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem šā gada februārī bija par 6,6°C augstāka nekā janvārī, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedza - 4,1°C, kā arī par 1,4°C augstāka nekā pagājušā gada februārī, kad vidējā gaisa temperatūra bija sasniegusi  +1,1°C.

Jāatzīmē, ka kopējais pilsētas siltumenerģijas patēriņa samazinājums procentos neatspoguļo katras ēkas patēriņa samazinājumu, jo individuālais ēku patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums, kuru ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, ēkas tehniskais stāvoklis, iedzīvotāju paradumi un komforta prasības, kā arī karstā ūdens patēriņš.

Detalizētāka informācija par ēku siltumenerģijas patēriņiem pieejama  šeit.