Siltumenerģijas patēriņš martā

2018-04-13

Aizvadītais mēnesis gaisa temperatūras ziņā bijis visaukstākais marts pēdējo piecu gadu laikā. Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem martā vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī bija sasniegusi - 1,2°C. 

Salīdzinot ar šā gada februāri gaisa temperatūra martā bija par 2,8 grādiem augstāka, taču par 3,7 grādiem zemāka nekā pagājušā gada martā, kad vidējā āra gaisa temperatūra sasniedza +2,5°C. Līdz ar to ventspilnieku kopējais patērētais siltumenerģijas apjoms martā sasniedzis 21 686 megavatstundas (MWh), kas attiecībā pret februāri samazinājies par 14 %.

Tiesa gan, kopējais klientu patērētais siltumenerģijas apjoms neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, ko ietekmē ne tikai āra gaisa temperatūra, bet arī ēkas siltummezglā ieregulētā temperatūra, ēkas tehniskais stāvoklis un iedzīvotāju paradumi. Nenoliedzami mazāks siltumenerģijas patēriņš vērojams tajās daudzdzīvokļu ēkās, kurās veikti energoefektivitātes pasākumi. Tas apliecina, ka viens no efektīvākajiem risinājumiem, kā samazināt rēķinus par apkuri, ir kompleksa daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas atjaunošana, tajā skaitā paredzot gan logu un durvju nomaiņu, radiatoru nomaiņu, pagraba un bēniņu siltināšanu, gan arī ēkas iekšējās apkures sistēmas sakārtošanu, kam pateicoties iespējams panākt siltumenerģijas ietaupījumu pat 30% apmērā.

Tā kā apkures sezona tuvojas noslēgumam, pašvaldības SIA „Ventspils siltums” aicina klientus izvērtēt iespēju veikt avansa maksājumus par siltumenerģijas pakalpojumiem arī vasaras mēnešos, lai mazinātu maksājumu apmēru ziemā.

Tas nozīmē, ka vasaras mēnešos, kad par apkuri nav jāmaksā, klients pēc savas izvēles var veikt iemaksu kādu pats vēlas, veidojot naudas līdzekļu uzkrājumu. Iemaksātā naudas summa katru mēnesi rēķinā tiks norādīta kā pārmaksa, pie nosacījuma, ja klientam nav uzkrāts parāds. Pretējā gadījumā iemaksātā summa tiks novirzīta pārada apmaksai.

Sākoties jaunajai apkures sezonai tiem klientiem, kuri būs veikuši avansa iemaksas, ikmēneša maksājums par siltumenerģiju vai nu nebūs jāveic vispār, ja uzkrātā summa būs lielāka par tekošā maksājuma summas apmēru, vai arī būs jāpiemaksā tikai iztrūkstošā starpība no aprēķinātās maksājuma summas.

Atgādinām, ka detalizētu informāciju par katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot mājas lapas sadaļā e-pakalpojumi.