Skolēni vasarā iepazīstas ar katlu mājas darbību

2016-07-05

Pirmdien, 4.jūlijā,  uzņēmuma  „Ventspils siltums” katlu mājā Brīvības ielā 38  viesojās 52 skolēni – Ventspils Jaunrades nama vasaras nometnes dalībnieki un viņu pedagogi.

Lai uzzinātu kā tiek ražota siltumenerģija  un kā siltums nonāk līdz dzīvojamai mājai, skolēni klātienē iepazinās ar katlu mājas darbību, tostarp ar kādu kurināmo tiek nodrošināta siltumenerģijas ražošana, kā uz speciāliem svariem tiek nosvērts atvestais kurināmā daudzums un kā tas nonāk līdz apkures katliem. Tā kā šobrīd vasaras sezonā viens no apkures katliem netiek darbināts, tad skolēniem bija arī iespēja aplūkot to, kas sava iespaidīgā izmēra dēļ raisīja īpašu interesi.

Siltuma ražošana ir gana komplicēts process, taču aizraujošā veidā pasniegts pat vissarežģītākais process var kļūt par interesantu piedzīvojumu. Uzņēmumam  "Ventspils siltums" jau ir izveidojusies veiksmīga sadarbība ar Ventspils vispārizglītojošām skolām,  iesaistot  skolēnus izglītošanas procesā par siltumenerģijas ražošanu, tādejādi veicinot arī interesi par eksaktajām zinātnēm.

Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” mācību gada laikā skolēniem piedāvā arī izglītojošu programmu  - tehniski radošo darbnīcu “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”.  Radošās darbnīcas piemērotas jauniešiem no 14 gadu vecuma, grupās līdz 15 cilvēkiem.

 

Vairāk foto skatīt šeit