Ventspilī norisināsies Latvijas siltumuzņēmumu asociācijas padomes sēde

2018-08-15

Piektdien, 17.augustā, Ventspilī tiks aizvadīta biedrības “Latvijas siltumuzņēmumu asociācija” (LSUA) padomes sēde, lai pārrunātu dažādus būtiskus jautājums, kas skar centralizētās siltumapgādes uzņēmumus Latvijā.

Šoreiz par sanāksmes vietu izvēlēta Ventspils, jo asociācijas biedri vēlas iepazīties ar paveikto Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas sakārtošanā un modernizācijā, kā arī jaunajiem investīciju projektiem, kuru īstenošanai saņemts līdzfinansējums no ES struktūrfondu līdzekļiem.

Uzņēmuma „Ventspils siltums” valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris klātesošos informēs gan par īstenotajiem pilsētas siltumapgādes pilnveides pasākumiem, tostarp energoresursu diversificēšanu, izvēloties siltumenerģijas ražošanu no vietējās atjaunojamās izejvielas – koksnes šķeldas, kā arī pastāstīs par nozīmīgākajiem siltumapgādes sistēmas attīstības projektiem, tostarp  esošo siltumtrašu rekonstrukciju, jaunu siltumtīklu būvniecību un dūmgāzu kondensatora būvniecību Pārventas katlumājā. Tāpat LSUA biedri tiks iepazīstināti ar  plānoto NAIK reģenerācijas iekārtas projektu, kas perspektīvā paredz risināt gan atkritumu apsaimniekošanas problēmu, gan attīstīt centralizētās siltumapgādes sistēmu Ventspilī. Savukārt sēdes otrajā daļā LSUA biedri pārrunās nozares un normatīvo regulējumu aktualitātes, bet noslēgumā dosies nelielā ekskursijā pa pilsētu, lai apskatītu infrastruktūras objektus.

Latvijas siltumuzņēmumu asociācija (LSUA) ir sabiedriska profesionāla organizācija, kas apvieno centralizētās siltumapgādes uzņēmumus, siltumiekārtu un aprīkojuma ražotājus, piegādātājus, kā arī atsevišķus individuālos biedrus -  enerģētikas ekspertus, lai visas Latvijas sabiedrības interesēs veiktu mērķtiecīgu darbību: siltumapgādes un aukstumapgādes uzlabošanu un koģenerācijas attīstīšanu. LSUA regulāri apkopo un sniedz priekšlikumus ar nozari saistīto likumu, Ministru kabineta noteikumu un citu normatīvu izstrādē, un aktīvi piedalās dažādu informatīvo ziņojumu, attīstības dokumentu un koncepciju izstrādē.