Ventspilī siltums maksās lētāk

2013-10-24

Trešdien, 23.oktobrī, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) rīkotajā Komisijas padomes sēdē apstiprināja Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” tarifu 41,87 LVL/MWh vai 59,58 EUR/MWh (bez pievienotās vērtības nodokļa), kas ir par 5,7% zemāks nekā spēkā esošais.  

Regulators desmit dienu laikā publicēs paziņojums par apstiprināto siltumenerģijas tarifu laikrakstā „Latvijas Vēstnesis” un saskaņā ar normatīvajos dokumentos noteikto, tarifs stāsies spēkā 30 dienas pēc paziņojuma publicēšanas - 1.decembrī.   

Kā iepriekš informējām, PSIA „Ventspils siltums” šā gada 27. maijā Regulatoram iesniedza siltumenerģijas tarifa projektu, kas paredzēja apkures tarifa samazinājumu līdz 42 latiem par MWh, neskaitot PVN.

Ņemot vērā to, ka situācija kopš projekta iesniegšanas brīža ir mainījusies, kā arī Regulatora ieteikumus, radās iespēja siltumenerģijas tarifu samazināt vēl par 0,13 LVL/MWh. Izmaiņas ir saistītas ar katlu mājas Brīvības ielā 38 rekonstrukcijas pabeigšanu jūnija beigās, kad kā kurināmo sāka izmantot lētāko un videi draudzīgāko šķeldu.

Tarifa samazinājums kļuva iespējams, pateicoties tam, ka pilsētā tiek realizēti divi apjomīgi, uz ražošanas izmaksu samazināšanu orientēti, projekti – centrālo katlu māju Brīvības ielā 38 un Talsu ielā 69 rekonstrukcija, kā arī siltumtrašu nomaiņa. Projektiem ar Ventspils pilsētas domes atbalstu izdevies piesaistīt ES Kohēzijas fonda finansējumu kopumā vairāk kā 7 miljonu latu apjomā. Pēc abu projektu pabeigšanas 2014.gada beigās Ventspils siltumapgādes attīstībā un uzlabošanā būs investēti gandrīz 15 milj. Ls.