“Ventspils siltums” aicina skolēnus piedalīties „Ēnu dienā” un iepazīt profesijas

2019-01-16

Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” aicina skolēnus iepazīt siltumapgādes uzņēmuma darbinieku ikdienas pienākumus, piedaloties  „Junior Achievement Latvija” organizētās karjeras izglītības programmas "Ēnu diena" pasākumā, kas šogad norisināsies 13. februārī.

Ēnu dienas laikā skolēniem būs iespēja iepazīties ar 4 piedāvātajām siltumapgādes uzņēmuma speciālistu profesijām  un to, kādām ir jābūt nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, lai tādejādi  paplašinātu savu redzesloku  tālākās izglītības un profesijas izvēlei. Dienas laikā speciālistu ēnām būs iespēja arī doties izzinošā ekskursijā pa katlumāju, lai gūtu priekšstatu par siltumenerģijas ražošanas procesu.

Skolēni varēs pieteikties ēnot:

  • valdes priekšsēdētāju;
  • finanšu speciālistu;
  • attīstības projektu daļas ekspertu;
  • ekspluatācijas iecirkņa meistaru.

Lai reģistrētos vakancēm, skolu audzēkņi aicināti autorizēties mājas lapā www.enudiena.lv un izvēlēties sev interesējošo vakanci. Pieteikšanās "Ēnu dienai" notiks līdz 7. februārim.

Ēnotāju pieteikšanās tiek organizēta 3 kārtās:

  • no 14.01. līdz 20.01.
  • no 24.01. līdz 27.01.
  • no 31.01. līdz 03.02.

„Ēnu dienas” projektā uzņēmums „Ventspils siltums” piedalās jau vairākus gadus. Tā ir viena no iespējām, kā iepazīstināt jauniešus ar enerģētikas nozari un siltumenerģijas ražošanas tehnoloģisko procesu. Piedaloties šajā projektā, jauniešiem ir iespēja gūt priekšstatu gan par profesiju, gan izglītības apguves iespējām enerģētikas vai ar to saistītajās nozarēs.

Ik gadu uzņēmums piedalās arī citos profesionālos orientācijas pasākumos, lai raisītu skolēnos interesi un izpratni par to, kas tiek mācīts dabaszinātnēs un fizikā, vienlaikus veicinot izpratni par siltumapgādes uzņēmuma darbību un siltumenerģijas ražošanas tehnoloģisko procesu, kā arī iespējām un metodēm, kas palīdz ekonomiski lietderīgi izmantot energoresursus.