Ventspils siltums iesaistās "Karjeras nedēļā 2015"

2015-10-13

Jau otro gadu pašvaldības SIA “Ventspils siltums” iesaistās Karjeras nedēļas aktivitātēs un iepazīstina skolēnus ar siltumenerģijas ražošanu un uzņēmuma ikdienu.

Šoreiz uzņēmums skolēniem piedāvāja gan izglītojošas ekskursijas centrālajā katlumājā Brīvības ielā 38, gan aizraujošas tehniski radošās darbnīcas. PSIA “Ventspils siltums” ražo zaļo enerģiju, izmantojot atjaunojamo energoresursu – šķeldu, un izmanto modernas tehnoloģijas iekārtu apkalpošanā.

Paralēli ekskursijām, “Ventspils siltums” skolēniem piedāvāja apmeklēt arī radošās darbnīcas, kuru laikā jaunieši varēja iejusties laborantu tēlos un ar dažādu interesantu uzdevumu palīdzību iepazīt siltumenerģijas ražošanas principus, kā arī meklēt veiksmīgākos risinājumus siltuma zudumu samazināšanai.

Ventspils 6.vidusskolas 7.B klases skolnieces Elīna un Loreta, atzina, ka viņām visvairāk paticis apskatīt apkures katlus un redzēt šķeldas degšanas procesu, bet īpaši pārsteidza temperatūras, kādas var sasniegt katlu kurtuvēs. Kā atzina Ventspils Valsts 1.ģimnāzijas skolniece Melānija, viņa esot katlumājā pirmo reizi un viss esot bijis jauns un interesants, savukārt Aleksis, atzina, ka esot paticis apmeklēt katlumāju un radies iespaids par to, kā tiek ražots siltums un visvairāk pārsteidzis šķeldas uzkrājumu daudzums.

Apskatīt video