Ventspils siltums iesaistās “Karjeras nedēļas” pasākumos

2017-11-06

Jau ceturto gadu pēc kārtas pašvaldības SIA “Ventspils siltums” iesaistījās “Karjeras nedēļas” aktivitātēs, iepazīstinot  skolēnus ar siltumenerģijas ražošanas procesu un uzņēmuma ikdienu.

Šogad “Karjeras nedēļas” ietvaros 120 skolēniem no Ventspils vispārizglītojošām skolām tika piedāvāta iespēja bez maksas piedalīties izglītojošajā programmā - tehniski radošajā darbnīcā  “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”, kas  izveidota sadarbībā ar SIA „Aspired”, lai veicinātu jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm.

Piedāvājumam atsaucās skolēni no 1.pamatskolas 7.a klases, 2.pamatskolas 9.klases, 2.vidusskolas 8.b klases, 3.vidusskolas 8.a klases, 4.vidusskolas 9.a klases un  6.vidusskolas 8.klases.

No 11.oktobra līdz 1.novembrim skolēniem  bija iespēja interaktīvā veidā uzzināt kā tiek ražota siltumenerģija, kā siltums no katlu mājas nonāk līdz patērētājam un kāda ir siltumnoturība siltinātai ēkai un nesiltinātai ēkai. Sarežģīto siltuma ražošanas procesu skolēni iepazina arī līdzdarbojoties, pielietojot dažādas metodes, instrumentus un mērierīces, kā arī veicot pierakstus. Nodarbības noslēgumā notika arī diskusijas un sacensības starp dalībniekiem, lai labāk izprastu un nostiprinātu apgūtās zināšanas dabaszinātnēs.  Daloties iespaidos, skolēni atzina, ka nodarbība bijusi ļoti interesanta, jo īpaši aizraujošs bijis cauruļu siltināšanas un cauruļvadu tīrīšanas process ar skaņas vibrāciju palīdzību.

Papildus radošajām darbnīcām uzņēmums „Ventspils siltums” piedāvāja  skolēniem arī ekskursijas, lai klātienē apskatītu kā tiek ražota zaļā enerģija, izmantojot atjaunojamo energoresursu – šķeldu. Uzņēmuma katlumāju Brīvības ielā 38 klātienē apskatīja 3.vidusskolas 6.klases skolēni un 1.ģimnāzijas  9.klases zēni, kā arī 2.pamatskolas 4.klases audzēkņi, kuriem katlumājas apmeklējums bija saistīts ar dabaszinībās apgūto tēmu – siltumenerģijas ražošana. Tā kā pagājušajā mācību gadā 2.pamatskolas audzēkņi dabaszinībās bija jau teorētiski apguvuši tēmu – kurināmais un noskatījušies uzņēmuma „Ventspils siltums” piedāvāto animācijas video par siltumenerģijas ražošanas procesu, tad skolēni izrādīja lielu interesi, uzdodot dažādus jautājumus jau par konkrētām lietām un notiekošo katlumājā.  Vislielāko interesi skolēniem raisīja apkures katli un šķeldas degšanas process, ko varēja aplūkot caur speciālu lodziņu. Šo skatu skolēni devās vērot pat vairākas reizes un kā atzina, tas viņiem bijis aizraujošs moments.

Ventspils 2.pamatskolas audzēkņi

 

4.vidusskolas 9.klases audzēkņi piedalās radošajā darbnīcā

 

1.pamatskolas 7.a klases skolēni piedalās radošajā darbnīcā