"Ventspils siltums" piedāvā karjeras izglītības pasākumus skolēniem

2018-09-13

Sākoties jaunajam mācību gadam, uzņēmums "Ventspils siltums" arī šoruden iesaistīsies Karjeras nedēļas pasākumos, lai skolu jaunieši varētu iepazīt profesijas un apzināt izglītības iestādes, kurās tās var apgūt.

Visa mācību gada laikā skolēniem tiks piedāvāta iespēja piedalīties gan ekskursijās un iepazīt siltumenerģijas ražošanas procesu katlumājā, gan izglītojošā programmā - tehniski radošajā darbnīcā “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”, lai veicinātu interesi par tehniskajām jomām.

Tehniski radošā darbnīca izveidota 2014.gadā sadarbībā ar SIA „Aspired”. Tas ir unikāls produkts, kas precīzi un detalizēti atspoguļo, atklāj un pastāsta dalībniekiem kā tiek ražota siltumenerģija, kā siltums no katlumājas nonāk līdz patērētājam un kā veidojas mājsaimniecības rēķins par saņemto siltumenerģiju.

Interaktīvajā programmā sarežģītais siltuma ražošanas process tiek atspoguļots viegli uztverams un saprotams, tādejādi sekmējot jauniešu interesi gan par efektīvu resursu un enerģijas izmantošanu, gan arī enerģētikas jomu.

Radošajā darbnīcā skolēni iegūst ne tikai teorētisko informāciju, bet arī paši aktīvi darbojas, pielietojot dažādas metodes, instrumentus un mērierīces, kā arī veicot pierakstus. Nodarbības noslēgumā notiek arī diskusijas un sacensības starp dalībnieku grupām, kas vienlaikus palīdz labāk izprast un nostiprināt apgūtās zināšanas dabaszinātnēs.

Radošās darbnīcas piemērotas 7.-9.klašu skolēniem, grupās līdz 15-20 cilvēkiem.

Darbnīcas ilgums: ~ 90 minūtes

Norises vieta: skolā vai Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, uzņēmuma „Aspired” telpās.

Šogad pašvaldības SIA “Ventspils siltums” apmaksātās radošās darbnīcas  būs iespējams apmeklēt 200 skolēniem, laika posmā no 1.oktobra līdz 12.oktobrim.

Lai pieteiktu skolēnu grupas tehniski radošajai darbnīcai  “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”,  aicinām skolotājus izvērtēt piedāvāto iespēju un sūtīt pieteikumus pa e-pastu ineta.gutmane@aspired.lv vai arī piesakoties pa tālruni 27172433.

Plašāku informāciju par pieteikšanos un dalību radošajā darbnīcā skatīt šeit