“Ventspils siltums” piedāvā unikālu radošo darbnīcu

2014-10-27

Siltuma ražošana ir gana komplicēts process, taču aizraujošā veidā pasniegts, pat vissarežģītākais process var kļūt par interesantu piedzīvojumu. Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” ir radījusi Latvijā unikālu, izglītojošu programmu skolēniem - tehniski radošo darbnīcu “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”. 

PSIA “Ventspils siltums” ir pirmais siltumapgādes uzņēmums Latvijā, kurš ar šādām aktivitātēm iesaistās skolēnu izglītošanā par siltuma ražošanu un veicina arī interesi par eksaktajām zinātnēm. Radošā darbnīca apvieno patīkamo ar lietderīgo – tā ir iespēja aizraujoši un izglītojoši pavadīt laiku.

Pirmajā tehniski radošajā darbnīcā piedalījās Ventspils 1.pamatskolas 8.klases skolēni. Aptuveni 90 minūšu garais piedzīvojums sākās ar PSIA “Ventspils siltums” jaunās animācijas filmiņas noskatīšanos. Pēc tam jaunieši iejutās laborantu tēlos un atraktīvā veidā izzināja siltumenerģijas ražošanas principus. Aktivitātēs jaunieši uzzināja, ka šķelda ir atjaunojamais energoresurss, ko Ventspils katlumājās izmanto kā kurināmo. Tāpat jauniešiem bija iespēja pārliecināties, cik katrs ražošanas posms ir svarīgs, sākot ar kurināmā piegādi. Tika meklēts efektīvākais veids kā siltināt siltumtrases un kā attīrīt katla caurules. Nodarbības laikā jaunieši darbojās grupās, tādā veidā attīstot arī komandas garu un sacensību prieku.

Aktīvi līdzdarbojoties, sarežģīti procesi kļūst viegli uztverami un saprotami. Pēc nodarbības skolēni dalījās savos iespaidos – patikušas visas aktivitātes, bet īpaši jauniešiem patika cauruļu siltināšana un cauruļvadu tīrīšana ar skaņas vibrāciju palīdzību. Skolnieces Jolanta Geste, Jana Razumova un Katrīna Sēle stāsta, ka ļoti paticis, darbs komandās un sacensība savā starpā par labākajiem rezultātiem. Bijis tik interesanti, ka nodarbība pat varējusi būt garāka!

Ventspils 1.pamatskolas 8.klases audzinātāja Zanda Heinrihsone: “Bērniem tiešām ļoti patika un šādas nodarbības ir liels ieguvums. Nodarbības beigās visi spēja pareizi atbildēt uz jautājumiem, par kuriem līdz šim pat nezināja, tas vien apliecina, cik ieinteresēti visi bija darbojušies. Bērni atzina, ka šādā veidā labprāt apgūtu arī mācību priekšmetus, piemēram, fiziku.”

Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” valdes priekšsēdētājs Arnis Uzaris: “Ar šo programmu vēlamies veicināt gan skolēnu, gan pieaugušo izpratni par efektīvu ražošanu. Svarīgi ir ieinteresēt jauniešus un likt aizdomāties, ka videi draudzīga ražošana un racionāla resursu izmantošana ir nozīmīga valsts mērogā. Dzirdot pirmās pozitīvās atsauksmes, saprotam, ka esam uz īstā ceļa - ar pareizo attieksmi un līdzekļiem varam veicināt pārmaiņas sabiedrībā!”

Interaktīvā programma, kas izstrādāta pēc PSIA “Ventspils siltums” pasūtījuma, pieteikta arī kā pretendents Kurzemes tūrisma asociācijas balvai “Lielais Jēkabs 2014” izglītojoši – izklaidējošo programmu jomā.

PIETEIKŠANĀS:

Radošās darbnīcas piemērotas jauniešiem no 14 gadu vecuma, grupās līdz 15 cilvēkiem. Interesentus aicinām sazināties ar darbnīcu organizatoriem SIA “Aspired” pa tālruni 26078821 vai rakstot uz  ginta.galina@aspired.lv.

 

Foto no radošās darbnīcas apskatāmi ŠEIT