Ventspils siltums - videi draudzīgs uzņēmums

2019-06-02

Sestdien, 1.jūnijā, Zilā karoga pacelšanos svētkos tika pasniegta Ventspils pilsētas domes gada atzinība vides jomā tiem uzņēmumiem, kas īsteno videi draudzīgu uzņēmējdarbību.

Trešo gadu pēc kārtas veicināšanas balvu par mērķtiecīgi realizētajiem pasākumiem savas darbības ietekmes uz vidi samazināšanā saņēma pašvaldības SIA „Ventspils siltums”. Savukārt 2016.gada jūnijā uzņēmums "Ventspils siltums" saņēma Ventspils pilsētas domes gada atzinību un balvu kā „Videi draudzīgākais uzņēmums 2015” B kategorijā.

Šogad Atzinību un balvu kā videi draudzīgākie uzņēmumi saņēma: pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" par sasniegumiem vides komunikācijā un vides izglītībā un SIA ""Ventspils nafta" terminās" par būtisku ieguldījumu uzņēmuma darbības radītās ietekmes uz vidi samazināšanā.
 
Veicināšanas balvas vēl saņēma SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca",  SIA "Bucher Municipal"  un pašvaldības SIA "ŪDEKA".
 
Visiem uzņēmumiem, kas konkursā saņēma vairāk nekā 50% no maksimāli iespējamiem punktiem, uz gadu piešķirts statuss "Videi draudzīgs uzņēmums".   

Konkursā uzņēmumu pieteikumus vērtēja žūrijas komisija, kurā darbojās Ventspils Augstskolas pārstāvji, Ventspils brīvostas un Ventspils pilsētas domes pārstāvji, Ventspils Ekoskolu un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Žūrijas komisiju vadīja biedrības „Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” vadītāja Dace Helmane.

Ventspils pilsētas domes atzinība vides jomā iedibināta 2015.gadā, lai veicinātu vides kvalitātes uzlabošanu, videi draudzīgu uzņēmējdarbību Ventspils pilsētā un videi draudzīgas uzņēmējdarbības tēla veidošanu.