VID pateicība par "Ventspils siltums" godprātīgu darbu

2017-05-12

Lai sekmētu uzņēmējdarbības vidi Latvijā, Valsts ieņēmumu dienests šā gada maijā izteicis pateicību visiem godprātīgajiem un atbildīgajiem nodokļu maksātājiem, īpaši tiem, kuri 2016. gadā veikuši ievērojamas iemaksas valsts budžetā, kā arī izrādījuši godprātīgu un atbildīgu attieksmi pret nodokļu saistību izpildi un valsts ekonomiku.

Valsts ieņēmumu dienesta pateicību par godprātīgu un atbildīgu attieksmi pret nodokļu saistību izpildi jau otro gadu saņēmis arī pašvaldības SIA „Ventspils siltums”. 2016.gadā uzņēmums valsts un pašvaldības budžetos kopumā nodokļu veidā iemaksājis 1 463 438 eiro, tostarp valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas 374 470 eiro apmērā. Iedzīvotāju ienākumu nodoklis pērn samaksāts 195 591 eiro apmērā, bet pievienotā vērtības nodokļa samaksa sasniegusi  837 510 eiro.

"Jūs esat Latvijas bagātība un spēks. Jūs esat paraugs tam, kā godprātīgi veidot un attīstīt uzņēmējdarbību, ievērojot visas tiesību aktu nianses arī tad, kad to pārmaiņas sāk nogurdināt," teikts pateicībā, kuru uzņēmumam "Ventspils siltums" atsūtījusi VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Pateicībā norādīts, ka patlaban VID diskutē ar uzņēmējus pārstāvošām organizācijām un citiem sadarbības partneriem par uzlabojumiem Padziļinātās sadarbības programmā, lai uzņēmuma "Ventspils siltums" ieguldījums Latvijas ekonomikas attīstībā tiktu atbilstoši novērtēts. 

Kopumā atkārtoti Valsts ieņēmumu dienesta  pateicību saņēmuši 2104 uzņēmumi, bet pirmo reizi - 470 uzņēmumi, kuriem līdz 2018. gada 1.maijam nav paredzēts veikt nodokļu kontroles pasākumus.

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule: „Esmu gandarīta, ka godprātīgo uzņēmēju skaits ik gadu pieaug. Pērn uzņēmumi ar lielo nodokļu maksātāju statusu ir nodrošinājuši vairāk nekā 90% no kopējiem uzņēmējdarbības nodokļu ieņēmumiem. Jaunākie dati atklāj, ka kopējā valsts budžetā iemaksātā summa ir 6,6 miljardi eiro, gadu iepriekš tā bija mazāka – 6,2 miljardi eiro. Valsts ieņēmumu dienests tuvākajā nākotnē paredzējis pozitīvas izmaiņas padziļinātās sadarbības programmā, lai uzņēmēji justu lielāku atdevi no tā, ka godprātīgi maksā nodokļus”.