Videi draudzīgākie uzņēmumi Ventspilī

2018-06-04

Jau ceturto gadu pēc kārtas, atzīmējot Pasaules vides dienu, pasniegtas Ventspils pilsētas domes atzinības vides jomā.

Veicināšanas balvu konkursā otro gadu pēc kārtas saņēma pašvaldības SIA „Ventspils siltums” par mērķtiecīgi realizētajiem pasākumiem savas darbības ietekmes uz vidi samazināšanā. 

Kopumā šogad konkursam bija pieteikušies 7 uzņēmumi, kuriem izsniegtas Valsts vides dienesta atļaujas B vai C kategorijas piesārņojošas darbības veikšanai.

Atzinību un balvu kā videi draudzīgākais B kategorijas uzņēmums saņēma pašvaldības SIA “ŪDEKA”, bet C kategorijā trešo gadu pēc kārtas atzinību kā videi draudzīgākais uzņēmums saņēma pašvaldības SIA "Ventspils Reiss".Veicināšanas balvas saņēma vēl 3 uzņēmumi - pašvaldības SIA "Ventspils labiekārtošanas kombināts" par izaugsmi sabiedrības izglītošanas un informēšanas jomā, SIA "Ventamonjaks serviss" un SIA "Ventamonjaks" - par mērķtiecīgi realizētajiem pasākumiem savas darbības ietekmes uz vidi samazināšanā. Savukārt pateicība par piedalīšanos konkursā tika izteikta SIA "Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca".

Uzņēmumu pieteikumus vērtēja žūrijas komisija, kurā darbojās augstskolu pārstāvji, Ventspils brīvostas un Ventspils pilsētas domes pārstāvji, Ventspils Ekoskolu un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Žūrijas komisiju vadīja biedrības "Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts" vadītāja Dace Helmane.

Ventspils pilsētas domes atzinība vides jomā ieviesta 2015.gadā, lai veicinātu vides kvalitātes uzlabošanu un videi draudzīgu uzņēmējdarbību Ventspils pilsētā. 

Atgādinām, ka pašvaldības SIA "Ventspils siltums" 2016.gada jūnijā saņēma Ventspils pilsētas domes gada atzinību un balvu kā „Videi draudzīgākais uzņēmums 2015” B kategorijā.