Pārlekt uz galveno saturu

Ganību ielā izbūvēts jauns siltumtrases posms

Paplašinot centralizētās siltumapgādes pakalpojuma pieejamību pilsētas iedzīvotājiem, oktobra beigās Ventspilī izbūvēts jauns siltumtrases posms 120 metru garumā, kā rezultātā ēkām Ganību ielā 30 un Ganību ielā 32  būs iespēja saņemt centralizētu siltumapgādi.

Lai arī šobrīd būvniecības darbi, ko veica uzņēmums „Pilsbūve”,  jau ir noslēgušies un abi objekti pieslēgti centralizētai siltumapgādes sistēmai, tomēr vēl kādu brīdi Ganību ielas posmā no Pētera ielas līdz Pāvila ielai turpināsies gājēju ietvju seguma un zaļās zonas atjaunošanas darbi.

Siltumtrases būvniecība īstenota projekta “Centralizētu siltumtīklu būvniecība Ventspils pilsētā”, Nr. 4.3.1.0/18/A/012, ietvaros.

Lai paaugstinātu siltumapgādes sistēmas efektivitāti turpmāko divu gadu laikā Ventspilī kopumā tiks izbūvēti 11 jauni siltumtīkli 2,8 km garumā.

Piesaistot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējumu, jauni siltumtīkli Ventspils pilsētā tiks izbūvēti vēl šādos ielu posmos: no Rīgas ielas līdz teātra namam „Jūras vārti” Kr.Valdemāra ielā, Lāčplēša ielā 1, Rūpniecības ielā 1 un Rūpniecības ielā 2, Ūdens ielā 6, Kuldīgas ielā 13, Strazdu ielā 5, Sarkanmuižas dambī 28, kā arī Vasarnīcu ielā 9, 14 un 20, Līvu ielā 2. Projekts paredz arī siltumtīklu maģistrāles izbūvi no Vidumupītes pieslēguma līdz Lāčplēša ielas pieslēgumam. 

Kopējās projekta izmaksas ir 1 323 925,91 EUR, tostarp Kohēzijas fonda līdzfinansējums 40% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām jeb 436 461,45 EUR.