Siltumenerģijas patēriņš martā

2021-04-14

Ventspilī šā gada pirmais pavasara mēnesis laika apstākļu ziņā bijis vēsākais pēdējo trīs gadu laikā, bet par 4,3 grādiem siltāks nekā mēnesi iepriekš. Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegtajiem datiem Ventspilī vidējā āra gaisa temperatūra martā sasniedza + 2 grādus. Savukārt ventspilnieku kopējais patērētais siltumenerģijas apjoms sasniedzis 18 086 MWh un tas ir par 25,56 % mazāk nekā šā gada februārī.

Lai arī maksu par apkuri un karstā ūdens sagatavošanu veido siltumenerģijas tarifs, kas visiem ventspilniekiem ir vienāds – 54,90 EUR/MWh, tomēr mainīgā daļa, kas ietekmē maksājuma apmēru, ir ēkas siltuma patēriņš.

Mazāks siltumenerģijas patēriņš vērojams tajās daudzdzīvokļu ēkās, kurās veikti energoefektivitātes pasākumi. Piemēram, ja salīdzina divas 316. sērijas dzīvojamās mājas ar 24 dzīvokļu īpašumiem - Lielais prospekts 41 (nesiltināta ēka) un Lielais prospekts 44 (siltināta ēka), tad siltumenerģijas patēriņš apkurei nerenovētā ēkā bijis par 90,98% lielāks nekā renovētā ēkā. Līdz ar to apkures izmaksas uz 1m2 ēkā, kurā veikti energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi, sasniedz 0,64 EUR + 12% PVN, bet nesiltinātā ēkā – 1,22 EUR + 12% PVN.

Tajā pašā laikā, salīdzinot divas 318. sērijas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas ar 85 dzīvokļu īpašumiem - Sarkanmuižas dambis 18 (nesiltināta ēka) un Sarkanmuižas dambis 22 (siltināta ēka), tad siltumenerģijas patēriņš apkurei nerenovētā ēkā bijis par 55,78% lielāks nekā renovētā ēkā. Savukārt apkures izmaksas uz 1m2 ēkā, kurā veikti energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi, sasniedz 0,70 EUR + 12% PVN, bet nesiltinātā ēkā – 1,12 EUR + 12% PVN.

Atgādinām, ka aprēķini par izlietoto siltumenerģiju tiek veikti tikai un vienīgi pēc ēkas siltummezglā ierīkotā siltumenerģijas skaitītāja rādījumiem. Detalizētu informāciju par katras dzīvojamās ēkas, kas izmanto tiešos norēķinus, siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot šeit.