Jau trešo gadu pēc kārtas pašvaldības SIA “Ventspils siltums” iesaistījās “Karjeras nedēļas” aktivitātēs, iepazīstinot skolēnus ar siltumenerģijas ražošanas procesu un uzņēmuma ikdienu.
Šogad “Karjeras nedēļas” ietvaros 60 skolēniem no Ventspils vispārizglītojošām skolām tika piedāvāta iespēja bez maksas piedalīties izglītojošajā programmā - tehniski radošajā darbnīcā “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”, kas izveidota sadarbībā ar SIA „Aspired”, lai veicinātu jauniešu interesi par eksaktajām zinātnēm.
Piedāvājumam atsaucās 2.vidusskolas 8.klases audzēkņi, kā arī 6.vidusskolas 8.- 9.klašu audzēkņi, kuriem pagājušajā nedēļā bija iespēja interaktīvā veidā uzzināt kā tiek ražota siltumenerģija, kā siltums no katlu mājas nonāk līdz patērētājam un kā veidojas mājsaimniecības rēķins par saņemto siltumenerģiju. Sarežģīto siltuma ražošanas procesu skolēni iepazina arī līdzdarbojoties, pielietojot dažādas metodes, instrumentus un mērierīces, kā arī veicot pierakstus. Nodarbības noslēgumā notika arī diskusijas un sacensības starp dalībnieku grupām, lai labāk izprastu un nostiprinātu apgūtās zināšanas dabas zinātnēs. Daloties iespaidos, skolēni atzina, ka nodarbība bijusi ļoti interesanta, jo īpaši aizraujošs bijis cauruļu siltināšanas un cauruļvadu tīrīšanas process ar skaņas vibrāciju palīdzību.
Papildus radošajām darbnīcām uzņēmums „Ventspils siltums” piedāvāja skolēniem arī ekskursijas, lai klātienē apskatītu kā tiek ražota zaļā enerģija, izmantojot atjaunojamo energoresursu – šķeldu. 21.oktobrī katlumāju Brīvības ielā 38 apskatīt devās 2.pamatskolas 4.klases skolnieki. Vislielāko interesi skolēniem raisīja lielie apkures katli un šķeldas degšanas process, ko varēja aplūkot caur speciālu lodziņu. Šo skatu skolēni devās vērot pat vairākas reizes un kā atzina skolnieces Līva, Emīlija un Marta, tas viņām bijis aizraujošs moments. Savukārt zēniem visvairāk interesi raisīja tehnoloģiskās iekārtas un datori. Kā atzina Artūrs, viņš katlumājā esot pirmo reizi un viss tajā bijis interesants. Tajā pat laikā Kristians atzina, ka viņam visvairāk paticis vērot datoros redzamās programmas, kas regulē iekārtu darbību, tāpēc viņš labprāt nākotnē strādātu par katlumājas operatoru.