Pārlekt uz galveno saturu

Aicinām skolēnus iepazīt siltumapgādes nozares profesijas

Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” aicina skolēnus iepazīt siltumapgādes uzņēmuma darbinieku profesijas un darba ikdienu, piedaloties  „Junior Achievement Latvija” organizētajā karjeras izglītības programmas "Ēnu diena" pasākumā, kas šogad norisināsies 12. februārī.

Skolēniem tiek piedāvāta iespēja iepazīties ar 4 siltumapgādes uzņēmuma speciālistu profesijām un to, kādām ir jābūt nepieciešamajām zināšanām un prasmēm, lai paplašinātu savu redzesloku  tālākās izglītības un profesijas izvēlei. Dienas laikā speciālistu ēnām būs iespēja arī doties izzinošā ekskursijā, lai gūtu priekšstatu par siltumenerģijas ražošanas procesu katlumājā.

Skolēni no 15 gadu vecuma var pieteikties ēnot:

  • valdes priekšsēdētāju;

  • ražošanas daļas vadītāju;

  • ekspluatācijas iecirkņa vadītāju;

  • attīstības projektu daļas ekspertu.

 

Lai reģistrētos vakancēm, skolu audzēkņi aicināti autorizēties mājas lapā www.enudiena.lv un izvēlēties sev interesējošo vakanci.

Pieteikšanās „Ēnu dienai” ilgs līdz 7. februārim.

„Ēnu dienas” projektā uzņēmums „Ventspils siltums” piedalās jau vairākus gadus. Tā ir viena no iespējām, kā iepazīstināt jauniešus ar enerģētikas nozari un siltumenerģijas ražošanas tehnoloģisko procesu. Piedaloties šajā projektā, jauniešiem ir iespēja gūt priekšstatu gan par profesiju, gan izglītības apguves iespējām enerģētikas vai ar to saistītajās nozarēs.

Ik gadu uzņēmums piedalās arī citos profesionālos orientācijas pasākumos, lai raisītu skolēnos interesi un izpratni par to, kas tiek mācīts dabaszinātnēs un fizikā, vienlaikus veicinot izpratni par siltumapgādes uzņēmuma darbību un siltumenerģijas ražošanas tehnoloģisko procesu, kā arī iespējām un metodēm, kas palīdz ekonomiski lietderīgi izmantot energoresursus.