Pārlekt uz galveno saturu

Aktuālā informācija par ēku siltumenerģijas patēriņu

Pašvaldības SIA "Ventspils siltums" apkopojusi aktuālo informāciju par centralizētai apkures sistēmai pieslēgto daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltumenerģijas patēriņu septembrī, ko iespējams aplūkot mājas lapas sadaļā E – pakalpojumi.

Atgādinām, ka par patērēto siltumenerģiju karstā ūdens sagatavošanai un cirkulācijai, kā arī apkures nodrošināšanai uzņēmums „Ventspils siltums” maksu aprēķina, ņemot vērā mājas kopējā siltumskaitītāja rādījumus un iedzīvotāju individuāli deklarēto karstā ūdens patēriņu.

Lai arī maksu par apkuri un karstā ūdens sagatavošanu veido Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātais siltumenerģijas tarifs, kas visiem ventspilniekiem ir vienāds – 54,90 EUR/MWh, tomēr ēkā patērētais siltumenerģijas daudzums ir mainīgs lielums un tāpēc maksājumi ik mēnesi var atšķirties.

Siltumenerģijas patēriņu var ietekmēt gan mājas tehniskais stāvoklis – siltināta vai nesiltināta ēka, gan ēkas siltummezglā ieregulētie temperatūras parametri apkures un karstā ūdens padevei, gan arī laika apstākļi - āra gaisa temperatūra un vēja brāzmas.