Pārlekt uz galveno saturu

Aktuālie remontdarbi katlumājās

Gatavojoties apkures sezonai, pašvaldības SIA "Ventspils siltums" katlumājās šobrīd tiek veikti ražošanas iekārtu tehniskās profilakses remontdarbi, lai apkures sezonā klientiem varētu nodrošināt stabilu un nepārtrauktu siltumapgādes pakalpojuma pieejamību.

Katlumājā, kas atrodas Brīvības ielā 38, nākamnedēļ tiks uzsākts šķeldas padeves un pelnu izvades transportiera remonts, tostarp, ķēžu, šķeldas lāpstiņu, slīdņu, gultņu un zobratu nomaiņa. Šobrīd tiek remontētas šķeldas apkures katla ārdu rāmja dzesēšanas līnijas, kā arī tiek apsekoti un defektēti pilnīgi visi elektriskie komponenti, kas nodrošina katlu darbību, tai skaitā, elektriskie devēji, elektromotoru palaišanas iekārtas – frekvenču pārveidotāji, vadības sistēmas. Tiek pārbaudīta  arī funkcionalitāte katlu avārijas indikatoriem un mehāniskajiem mezgliem – noslēgvārstiem, drošības vārstiem, avārijas elektriskajiem komponentiem. Vasaras periodā tiek arī remontētas hidrostacijas, kas nodrošina šķeldas padevi un pelnu izvadi. Līdz apkures sezonas sākumam visiem šķeldas katliem tiks atjaunots arī priekškurtuvju ugunsizturīgais apmūrējums.

Savukārt Ventas labā krastā katlumājā Talsu ielā 69 šobrīd tiek veikts šķeldas padeves transportiera remonts, tāpēc šķeldas katlu darbība šobrīd ir apturēta un siltumenerģijas ražošana tiek nodrošināta ar akmeņoglēm. Papildus plānotajiem remontdarbiem vasaras sezonā katlumājā tiek veikti arī apjomīgi tehnoloģisko iekārtu apkopes darbi, lai mazinātu riska iespējas to bojājumiem - it īpaši apkures sezonas laikā pie pazeminātas āra gaisa temperatūras. Tāpat arī plānota katlumājas elektriskās, vadības un automatizācijas sistēmu darbības pārbaude.