Pārlekt uz galveno saturu

Apkures sezona tuvojas

Lai arī apkures sezona pārsvarā tiek uzsākta oktobra vidū, tomēr, iestājoties vēsākiem laika apstākļiem,  par apkures sezonas uzsākšanu iedzīvotāji var lemt jebkurā sev vēlamā laikā, jo daudzdzīvokļu dzīvojamo māju siltummezglos iespējams regulēt siltuma padevi tā, lai  apkures sezonas sākumā nodrošinātu dzīvokļos komforta prasībām atbilstošu temperatūru ar minimālu siltumenerģijas patēriņu. Lai pieslēgtu apkuri, iedzīvotājiem ir jāvēršas pie sava mājas apsaimniekotāja, kurš ir atbildīgs par apkures nodrošināšanu ēkā.

Uzņēmums „Ventspils siltums” atgādina, ka siltumenerģijas piegādes tarifs visiem centralizētās siltumenerģijas lietotājiem Ventspilī  ir  vienāds  - 54.90 EUR/MWh.  Maksa par apkuri jeb patērēto siltumenerģiju mēnesī tiek aprēķināta proporcionāli ēkas un katra  dzīvokļa platībai m2, sareizinot tarifu ar attiecīgā dzīvokļa siltumenerģijas patēriņu MWh.

Līdz ar apkures sezonas uzsākšanu mainīsies karstā ūdens sagatavošanai nepieciešamais siltumenerģijas daudzums. No šā gada 1.oktobra līdz 2018.gada 30.aprīlim maksa par 1m3 karstā ūdens sagatavošanu būs 3,18 EUR + PVN.

Tāpat arī vēlamies aicināt klientus vērīgāk pievērst uzmanību ūdens skaitītāju verifikācijas beigu termiņam, lai izvairītos no situācijām, kad pēc nokavētā skaitītāju nomaiņas termiņa tiek piemērotas ūdens patēriņa starpības. Karstā un aukstā ūdens skaitītāja verifikācijas termiņš ik mēnesi tiek norādīts pašvaldības SIA „ŪDEKA” izsūtītajā rēķinā, kā arī uzņēmuma klientu portālā.

Lai apkures sezonā klientiem varētu nodrošināt stabilu un nepārtrauktu siltumapgādes pakalpojuma pieejamību, uzņēmuma „Ventspils siltums” katlu mājās  šovasar veikti arī dažādi ražošanas iekārtu tehniskās profilakses remontdarbi.

Šajā apkures sezonā kurināmo Ventspils katlu mājām nodrošinās trīs piegādātāji. Šķeldas piegādi vairāk kā 102 400 beramo kubikmetru apjomā nodrošinās uzņēmums „Bērzi Plus”, bet kokskaidu granulas aptuveni  372  tonnu apjomā piegādās SIA „Kurzemes granulas”.  Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” plāno iegādāties arī ap  6 000 tonnas akmeņogļu, ko piegādās  uzņēmums „Akvarius”.