Pārlekt uz galveno saturu

Izsludināts iepirkums par jaunu siltumtrašu būvniecību

Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” līdz šā gada 17. maijam izsludinājusi iepirkumu par jaunu centralizētu siltumtīklu būvniecību Vasarnīcu ielā un Līvu ielā, kā arī par būvuzraudzības pakalpojuma nodrošināšanu. 

Jaunu siltumtrašu būvniecība Vasarnīcu ielā 9, 14, 20 un Līvu ielā 2 tiks veikta ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu un kopējais izbūvēto siltumtīklu garums būs 562 metri.

Paplašinot siltumapgādes pakalpojuma pieejamību Vasarnīcu ielas rajonā, pieslēgties centralizētajam siltumapgādes tīklam būs iespēja ne tikai „Piejūras brīvdabas muzejam” un „Piejūras kempingam”, jo uzņēmums „Ventspils siltums” varēs piedāvāt iespēju nodrošināt ar siltumenerģiju arī pārējos tuvumā esošus objektus, tostarp dzīvojamās mājas.

Par iespēju pieslēgties centralizētajiem siltumtīkliem īpaši vajadzētu padomāt tiem, kuri uzsākuši mājas remontu vai ir nepieciešamība atjaunot lokālās apkures sistēmu, kas nereti vien izmaksā līdzvērtīgi kā iekšējās centrālās apkures sistēmas izveidošana. Turklāt centralizētā siltumapgādes sistēma ir daudz ērtāka, jo nav jādomā par kurināmā iegādi un kurināšanu, lai nepārtraukti mājoklī uzturētu komfortam atbilstošu temperatūru.

Vēl viens svarīgs aspekts: uzņēmums „Ventspils siltums” piedāvā siltumtrasi līdz mājas ievadam izbūvēt par saviem līdzekļiem. Tas nozīmē, ka jaunajiem klientiem ir jāparūpējas tikai par apkures sistēmas ierīkošanu mājas iekšienē.

Ikviens interesents, kurš vēlas uzzināt par iespējām savas dzīvojamās mājas pieslēgšanai pie centralizētas siltumapgādes sistēmas, var interesēties uzņēmuma tehniskajā daļā, kur speciālisti veiks tehniski ekonomiskos aprēķinus konkrētā objekta pievienošanai centralizētās siltumapgādes sistēmai.

Jau ziņots, ka uzņēmums „Ventspils siltums” jaunu siltumtīklu būvniecību uzsāka jau 2018.gadā. Piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu, Ventspilī līdz 2020. gadam kopumā tiks izbūvēti 11 jauni siltumtīklu posmi turpat 3 km garumā, kas ir gandrīz 7% no esošo siltumtrašu kopgaruma. Kopējās projekta „Centralizētu siltumtīklu būvniecība Ventspils pilsētā”, Nr. 4.3.1.0/18/A/012, izmaksas ir 1 323 925,91 EUR.

Plašāk par izsludinātajiem iepirkumiem var uzzināt pašvaldības SIA „Ventspils siltums” mājaslapā: http://ventspilssiltums.lv/lv/iepirkumi