Pārlekt uz galveno saturu

Jaunieši iepazīstas ar siltumenerģijas ražošanu Ventspilī

Karjeras nedēļas ietvaros Ventspils skolēni iepazinās ar pašvaldības SIA “Ventspils siltums” ikdienu.

Par siltumenerģijas ražošanu un nākotnes karjeras iespējām siltumapgādes jomā interesējās Ventspils 1.pamatskolas 8.klases, Ventspils vakara vidusskolas 9.klases un Centra sākumskolas 4.klases skolēni.

Ekskursijas tika atklātas ar pašvaldības SIA “Ventspils siltums” jaunā animācijas video prezentāciju. Četru minūšu garajā video uzskatāmi attēlots viss siltumenerģijas ražošanas un piegādes process Ventspilī. Pēc animācijas video noskatīšanās, jaunieši devās katlumājas apskatē un uzzināja, kādu profesiju pārstāvji strādā PSIA “Ventspils siltums”. Pēc ekskursijas skolēni dalījās savos iespaidos – vislabāk jauniešiem patika  tieši vērienīgās un modernās iekārtas. Sākumskolas skolēnos patiesu interesi izraisīja šķeldas degšanas process, augstie skursteņi un animācijas video.

Siltuma ražošana ir gana sarežģīta, tādēļ ir svarīgi veicināt sabiedrības kopējo izpratni par šo jomu. Ar šādām ekskursijām PSIA “Ventspils siltums” palīdz jauniešiem sagatavoties nākotnes karjeras izvēlei, popularizē eksakto zinātņu nozīmību un būtiski uzlabo savu topošo klientu informētību par siltumapgādes jautājumiem.

Šoruden PSIA “Ventspils siltums” ir izveidojusi ne tikai animācijas video, bet arī sadarbībā ar SIA “Aspired” ir izstrādājusi tehniski radošās darbnīcas jauniešiem. Darbnīcās jaunieši varēs iejusties laborantu tēlos un atraktīvā veidā izzināt siltumenerģijas ražošanas principus, kā arī meklēt veiksmīgākos risinājumus siltuma zudumu samazināšanai.

PSIA “Ventspils siltums” aicina ikvienu noskatīties izglītojošo animāciju un uzzināt jaunus faktus par siltumenerģijas ražošanu Ventspilī! 

http://www.ventspilssiltums.lv/lv/node/191