Apkures tarifs joprojām stabils

2021-12-22

Šogad, kad pasaulē energoresursu cenas piedzīvo strauju kāpumu, pašvaldības SIA "Ventspils siltums" saviem klientiem spēj nodrošināt stabilitāti, jo siltumenerģija tiek ražota ar vietējo, atjaunojamo resursu – šķeldu, kuras cena ir stabilāka un prognozējamāka nekā dabasgāzei. Līdz ar to ventspilniekus siltumenerģijas tarifa pieaugums nav skāris un arī šajā apkures sezonā tas saglabājies līdzšinējā apmērā – 54,90 eiro par megavatstundu, kas ir nemainīgs jau kopš 2017. gada marta.

Ventspilī tarifu izdevies saglabāt nemainīgu, pateicoties līdz šim veiktajām investīcijām un Eiropas Savienības finansējuma atbalstam siltumtrašu rekonstrukcijā, dūmgāzu kondensatoru būvniecībā un biomasas katlumāju modernizācijas procesā, gan pārdomāti plānotai saimnieciskai darbībai, lai ilgtermiņā nodrošinātu efektīvu, stabilu un videi draudzīgu siltumapgādi.

Ja salīdzina 9 valstspilsētu siltumenerģijas tarifus pieaugošā secībā, tad šomēnes Ventspils ieņem ceturto pozīciju. Šobrīd būtisks tarifa pieaugums vērojams tajās pašvaldībās, kur ražošanas procesā tiek izmantots fosilais kurināmais - dabasgāze.