Pabalsts daļējai apkures rēķinu apmaksai

2018-01-15
Nenoliedzami, ka maksājums par apkuri ir viens no dārgākajiem komunālo pakalpojumu rēķiniem, tāpēc maznodrošinātiem un trūcīgiem iedzīvotājiem, kuru dzīvokļos ir centralizētā apkure, tiek piemērota atlaide siltumenerģijas patēriņa rēķinam:
 
  • 55% apmērā no maksājuma summas mēnesī;
  • 60% apmērā no maksājuma summas mēnesī ģimenēm ar 3-5 bērniem;
  • 100% apmērā no maksājuma summas mēnesī ģimenēm ar sešiem un vairāk bērniem.
 
Pabalsts ietver maksājumu par centrālo apkuri, karstā ūdens sagatavošanu (bet ne vairāk kā 2m3 mēnesī vienai personai) un cirkulācijas nodrošināšanu visu gadu.
 
Siltumenerģijas patēriņa daļējai kompensēšanai Ventspils pilsētas pašvaldība budžetā šogad ir paredzējusi 203 000 EUR. 
 
Papildu informāciju par visiem Ventspils pilsētā pieejamajiem atbalsta un pabalstu veidiem var iegūt Ventspils pilsētas Sociālajā dienestā Raiņa ielā 10 un Sociālā dienesta filiālē Talsu ielā 39, kā arī Iedzīvotāju informācijas centrā Tārgales ielā 4 (Pārventas bibliotēkas 1.stāvā).
 
Savukārt tiem klientiem, kuriem ir grūtības norēķināties par saņemtajiem siltumenerģijas pakalpojumiem un ir jau izveidojies parāds, pašvaldības SIA „Ventspils siltums” piedāvā iespēju noslēgt vienošanos un atmaksāt uzkrāto parādu visa gada garumā, nemaksājot līgumsodu par nokavēto apmaksas termiņu. Šī vienošanās ar klientu ir īslaicīgu grūtību vai jau iekrātu parādu pakāpeniskas atmaksas risināšanai. 
 
Uzņēmums izskata individuālus risinājumus un kompromisus, ņemot vērā katra klienta maksātspēju. Lai noslēgtu vienošanos par atlikto apkures maksājumu klients var vērsties uzņēmuma Abonentu daļā, ņemot līdzi personu apliecinošus dokumentus.