Parakstīts līgums par jaunu siltumtīklu būvniecību

2019-06-06
Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” otrdien, 4.jūnijā,  parakstīja būvdarbu līgumu ar SIA „WESEMANN” par jaunu siltumtīklu būvniecību 562 metru garumā.
 
Līdz šā gada 30.novembrim jaunus centralizētās siltumapgādes tīklus paredzēts izbūvēt Vasarnīcu ielā 9, 14, 20 un Līvu ielā 2 par kopējo summu 160 579,86 EUR.  Savukārt būvuzraudzības pakalpojumu siltumtīklu būvniecībai par 7 986  EUR nodrošinās SIA „Geo Consultants”.
 
Jaunu siltumtrašu būvniecība tiks veikta ar Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 40% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām.
 
Projekta „Centralizētu siltumtīklu būvniecība Ventspils pilsētā”, kura īstenošana tika uzsākta 2018.gadā, kopējās izmaksas ir 1 323 925,91 EUR, tostarp Kohēzijas fonda līdzfinansējums  436 461,45 EUR.
 
Uzņēmums „Ventspils siltums”, īstenojot jaunu siltumtrašu būvniecības projektu, aicina privātmāju īpašniekus apsvērt iespēju un izvēlēties ērtāku apkures veidu, pieslēdzoties centralizētajai siltumapgādes sistēmai.  Par iespējām ierīkot un saņemt centralizēto siltumapgādi, aicinām interesēties uzņēmuma tehniskajā daļā, kur speciālisti veiks tehniski ekonomiskos aprēķinus konkrētā objekta pievienošanai centralizētās siltumapgādes sistēmai.
 
Lai paaugstinātu pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitāti, Ventspilī 100% apmērā rekonstruēti arī esošie siltumtīkli. Īstenojot projektu „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana”, 2018.gadā tika atjaunotas 6 siltumtrases 525 m garumā, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kas aprīkotas arī ar avārijas signalizāciju, lai ātri un nekļūdīgi noteiktu bojājuma vietu.