Siltumenerģijas patēriņš janvārī par 24% mazāks nekā pirms gada

2020-02-19

Saglabājoties siltiem laika apstākļiem, šā gada janvāris Ventspilī bijis siltākais ziemas mēnesis kopš 2015. gada decembra. Šā gada pirmajā mēnesī kopējais siltumenerģijas patēriņš Ventspils pilsētā bijis par 24 % zemāks nekā iepriekšējās sezonas janvārī. Saskaņā ar pašvaldības SIA „Ventspils siltums” apkopotajiem datiem, aizvadītajā mēnesī  kopumā saražotas 17 237 MWh  siltumenerģijas, kas attiecībā pret 2019. gada janvāra patēriņu ir par 5544 MWh mazāk. Tas galvenokārt skaidrojams ar ārgaisa vidējo temperatūru, kas šā gada janvārī bija + 4,7°C, bet pērn janvārī vidējā gaisa temperatūra sasniedza  - 0,9°C.

Pēdējo reizi Ventspilī siltākais ziemas mēnesis bija fiksēts 2015. gada decembrī, kad vidējā āra gaisa temperatūra sasniedza + 4,6°C, un ventspilnieku patēriņam tika saražotas 17 539 MWh siltumenerģijas. 

Jāatzīmē, ka kopējais mēnesī patērētais siltumenerģijas apjoms neatspoguļo katras dzīvojamās ēkas siltumenerģijas patēriņu, kas ir mainīgs lielums, jo  ēku siltumenerģijas patēriņš atkarīgs ne tikai no āra gaisa temperatūras, bet arī no vēja virziena, vēja stipruma un gaisa mitruma, kā arī ēkas individuālajā siltummezglā noregulētā apkures un karstā ūdens temperatūras režīma.

Maksu par apkuri un karstā ūdens sagatavošanu veido siltumenerģijas tarifs, kas visiem uzņēmuma „Ventspils siltums” klientiem ir vienāds – 54,90 EUR/MWh. Savukārt ēkā patērētais  siltumenerģijas daudzums katru mēnesi ir mainīgs lielums un tas ir galvenais iemesls, kāpēc maksājumi dažādos mēnešos atšķiras.

Atgādinām, ka uzņēmums „Ventspils siltums” siltumenerģiju piegādā līdz atbildības robežai, tas ir līdz dzīvojamo māju siltummezgliem, kur ar siltumenerģijas skaitītāju tiek uzskaitīta ēkā patērētā siltumenerģija.

Detalizētu informāciju par centralizētai apkures sistēmai pieslēgto ēku siltumenerģijas patēriņu ik mēnesi var aplūkot šajā sadaļā: http://ventspilssiltums.lv/lv/e-pakalpojumi/informacija-par-eku-siltuma-...