Siltumenerģijas patēriņš martā

2022-04-22

Ventspilī šā gada pirmais pavasara mēnesis bijis samērā vēss un vējains. Jau otro gadu pēc kārtas vidējā āra gaisa temperatūra martā sasniegusi tikai +2 grādu robežu, līdz ar to arī šī gada marts bijis vēsākais pēdējo gadu laikā.

Ventspilnieku kopējais patērētais siltumenerģijas apjoms aizvadītajā mēnesī sasniedzis 17 204 MWh un tas ir gandrīz par 18 % mazāk nekā šā gada februārī. Savukārt salīdzinot ar pagājušā gada martu, kad vidējā āra gaisa temperatūra sasniedza +2 grādus, saražotais siltumenerģijas patēriņš samazinājies par 4,88%.

Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” saviem klientiem nemainīgu apkures tarifu - 54,90 eiro par megavatstundu (MWh) nodrošina jau piekto gadu pēc kārtas. Lai arī siltumenerģijas tarifs visiem ventspilniekiem ir vienāds, tomēr mainīgā daļa, kas ietekmē maksājuma apmēru, ir ēkas siltuma patēriņš apkures nodrošināšanai un karstā ūdens sagatavošanai.

Mazāks siltumenerģijas patēriņš vērojams tajās daudzdzīvokļu ēkās, kurās veikti energoefektivitātes pasākumi. Piemēram, ja salīdzina divas 316. sērijas dzīvojamās mājas ar 24 dzīvokļu īpašumiem -  Lielais prospekts 41 (nesiltināta ēka) un Lielais prospekts 44 (siltināta ēka), tad siltumenerģijas patēriņš apkurei nerenovētā ēkā bijis par 146,22 % lielāks nekā renovētā ēkā. Līdz ar to apkures izmaksas uz 1m2 ēkā, kurā veikti energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi, sasniedz 0,50 EUR + 12% PVN, bet nesiltinātā ēkā - 1,25 EUR + 12% PVN.

Atgādinām, ka aprēķini par izlietoto siltumenerģiju tiek veikti tikai un vienīgi pēc ēkas siltummezglā ierīkotā siltumenerģijas skaitītāja rādījumiem.

Detalizētu informāciju par katras dzīvojamās ēkas, kas izmanto tiešos norēķinus, siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot sadaļā e-pakalpojumi