Ventas kreisajā krastā atjaunota karstā ūdens padeve

2018-08-30

Ceturtdien, 30.augustā, pirms plkst.20.00 atjaunota karstā ūdens padeve vairākām mājām Ventas kreisajā krastā, kur karstais ūdens nebija pieejams kopš 29.augusta plkst. 9.00.

Siltumenerģija padeves pārtraukums bija saistīts ar remontdarbiem Lielās Dzirnavu un Lielā prospekta krustojumā, kur tika veikta siltumtrases rekonstrukcija. Pēc trases rekonstrukcijas vēl tiks veikti labiekārtošanas darbi.

Remontdarbi tiek veikti projekta „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana” ietvaros.

Kopumā šovasar rekonstruētas 6 siltumtrases 525 m garumā, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kā rezultātā paaugstināsies siltumenerģijas pārvades efektivitāte un samazināsies siltumenerģijas zudumi.

Realizējot šo projektu, Ventspils pilsētas siltumtīkli jau 100% apmērā būs rekonstruēti ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kas aprīkotas arī ar avārijas signalizāciju, lai noteiktu bojājuma vietu.

Jau ziņots, ka  līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par KF finansējuma piešķiršanu investīciju projekta īstenošanai pašvaldības SIA „Ventspils siltums” parakstīja šā gada 29. martā.  Siltumtrašu rekonstrukcijas projekta plānotās izmaksas ir 328 915,19 EUR, tostarp Kohēzijas fonda līdzfinansējums 40% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām jeb 97 312,97 EUR.