Ventspilī otrs lētākais apkures tarifs starp valstspilsētām

2022-01-05

Lai gan energoresursu cenas strauji palielinās, pašvaldības SIA “Ventspils siltums” saviem klientiem jau kopš 2017. gada marta spēj nodrošināt nemainīgi stabilu apkures tarifu - 54,90 eiro par megavatstundu, kas šobrīd ir viens no lētākajiem starp valstspilsētām.

Ja salīdzina 9 valstspilsētu siltumenerģijas tarifus, tad šā gada janvārī Ventspilī ir otrs lētākais apkures tarifs. Šomēnes zemākais tarifs ir Rēzeknē, kur tas sasniedz 47,42 EUR/MWh. Savukārt ilgstoši stabils tarifs ir arī Liepājā, kur tas sasniedz 54,95 EUR/MWh. Pārējās valstspilsētās siltumenerģijas tarifs šajā apkures sezonā ir pieaudzis.

Ventspilī tarifu izdevies saglabāt nemainīgu, pateicoties biomasas katlumāju modernizācijas procesam, jo siltumenerģija tiek ražota ar vietējo, atjaunojamo resursu – šķeldu, kuras cena ir stabilāka un prognozējamāka nekā dabasgāzei.

Lai ilgtermiņā nodrošinātu efektīvu, stabilu un videi draudzīgu siltumapgādi, uzņēmums ieguldījis investīcijas arī siltumtrašu rekonstrukcijā, kā rezultātā samazinājušies siltumenerģijas zudumi, kā arī dūmgāzu kondensatoru būvniecībā, kas ļauj palielināt ne tikai saražotās siltumenerģijas apjomu, bet arī samazināt nepieciešamo kurināmā apjomu.