Vides mācības stunda katlu mājā

2013-10-15

 

Otrdien, 15.oktobrī, Ventspils 1.pamatskolas Vides pulciņa dalībnieki apmeklēja PSIA „Ventspils siltums” katlu māju Brīvības ielā 38, lai uzzinātu kā ražo siltumenerģiju.

Mācību ekskursijas iniciatore ir dabaszinību skolotāja Guna Razgaite, kas pastāstīja cik svarīgi skolā gūtās zināšanas sasaistīt ar reālo dzīvi. Vides pulciņa dalībnieki ir  5.-9.klašu skolēni un  ļoti zinoši vides jautājumos, ne velti skola ieguvusi Eko skolas nosaukumu. Viņi katru gadu izpēta kādu svarīgu vides aspektu – šī gada tēma ir enerģija.  Tā kā arī skola saņem siltumu no PSIA  ‘Ventspils siltums”, skolēni vēlējās uzzināt kā ražo siltumenerģiju, kā tā nonāk līdz skolai un kā to taupīt.

Bērni atzina, ka katlu mājā ir pirmo reizi. Daudzi bija dzirdējuši vārdu šķelda, bet kā paši atzina, nesaistīja to ar koksni. Viņi bija pārsteigti par augstajām temperatūrām, kurās šķelda tiek sadedzināta un speciālā lodziņā ar interesi vēroja kurināmā sadegšanas procesu. Visi atzina, ka pamatota ir augstā drošības pakāpe, kas tiek ievērota šādos objektos.

PSIA „Ventspils siltums” valdes priekšsēdētāja Arnis Uzaris pastāstīja skolēniem, ka patiecoties šķeldas izmantošanai siltumenerģijas ražošanā, būtiski samazinās vides piesārņojums. Bet uzzinot faktu, ka paaugstinoties telpā siltumam par vienu grādu, rēķins pieaug par 5%, nolēma turpmāk sekot līdzi temperatūrai skolā un taupīt skolas naudiņu.

Pēc ekskursijas bērni skolā izveidos stendu, kurā ar iespaidiem un uzzināto iepazīstinās pārējos skolēnus. Skolotāja Guna Ragaite atzina, ka šī bija arī lieliska iespēja bērniem uzzināt kāda izglītība un prasmes nepieciešamas darbiniekiem, kuri vēlas strādāt siltumapgādes uzņēmumā.