Pārlekt uz galveno saturu

Karstā ūdens sagatavošanas izmaksas vasaras sezonā

Atgādinām saviem klientiem, ka, noslēdzoties apkures sezonai, no 1. maija mainīsies karstā ūdens sagatavošanas izmaksas. 

Maksa par karstā ūdens sagatavošanu mainās divas reizes gadā -  ziemas un vasaras sezonā. Vasaras sezonā, kas sāksies 1. maijā un ilgs līdz pat 30. septembrim, aukstā ūdens uzsildīšanai noteiktais nepieciešamais siltumenerģijas daudzums ir 0,047 MWh/m3.  Līdz ar to maksa par 1m3 karstā ūdens sagatavošanu, atbilstoši pašreizējam siltumenerģijas tarifam 78,01 EUR/MWh, būs 3,67 EUR + PVN.  

Ventspils pilsētas centralizētai apkures sistēmai pieslēgtajām ēkām, kurās ir izbūvēta cirkulācija, siltumenerģija vasaras mēnešos tiek izlietota arī karstā ūdens cirkulācijas nodrošināšanai, lai uzturētu vienmērīgu ūdens temperatūru ēkas stāvvados, siltummezglā, pagrabā, bēniņu cauruļvados un dvieļu žāvētājos. Tas nozīmē, ka vasaras sezonā šo māju iedzīvotājiem ir jāmaksā gan par karstā ūdens sagatavošanu, gan cirkulāciju.

Daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās karstais ūdens tiek sagatavots turpat ēkas siltummezglā, uzsildot līdz noteiktai temperatūrai auksto ūdeni, ko ēkai piegādā ūdenssaimniecības uzņēmums "ŪDEKA".