Pārlekt uz galveno saturu

Paraksta būvdarbu līgumus par siltumtrašu rekonstrukciju

Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” 8.maijā parakstīja divus būvdarbu līgumus ar SIA „WESEMANN” par esošo siltumtrašu rekonstrukciju.

Viens no parakstītajiem līgumiem paredz siltumtīklu izbūvi ēkai Dzintaru ielā 50 un esošo siltumtīklu pārbūvi posmā no ēkas Celtnieku ielā 3 līdz ēkai Celtnieku ielā 5. Būvdarbus plānots pabeigt līdz jaunajai apkures sezonai – 01.10.2018. Kopējā būvdarbu līgumcena ir 137 914,80 EUR.

Savukārt otrs līgums paredz siltumtīklu izbūvi ēkām Pērkoņu ielā 13 un Ozolu ielā 4A, esošo siltumtīklu pārbūvi Lielajā prospektā 65, kā arī siltumtīklu izbūvi Lielās Dzirnavu ielas un Lielā prospekta krustojumā. Arī šos būvdarbus plānots pabeigt līdz apkures sezonas uzsākšanai – šā gada 1.oktobrim. Kopējā būvdarbu līgumcena ir 93 385,25 EUR.

Jau ziņots, ka šā gada 29. martā pašvaldības SIA „Ventspils siltums” parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par KF finansējuma piešķiršanu investīciju projekta īstenošanai. Siltumtrašu rekonstrukcijas projekta plānotās izmaksas ir 328 915,19 EUR, tostarp Kohēzijas fonda līdzfinansējums 40% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām jeb 97 312,97 EUR.

Lai paaugstinātu Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitāti, projekts „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana”, Nr.4.3.1.0/17/A/059, paredz 6 siltumtrašu rekonstrukciju 525 m garumā, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kā rezultātā paaugstināsies siltumenerģijas pārvades efektivitāte un samazināsies siltumenerģijas zudumi. Realizējot šo projektu, Ventspils pilsētas siltumtīkli jau 100% apmērā būs rekonstruēti ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kas aprīkotas arī ar avārijas signalizāciju, lai ātri un nekļūdīgi noteiktu bojājuma vietu.