Pārlekt uz galveno saturu

Paraksta līgumu par būvuzraudzības pakalpojuma sniegšanu siltumtrašu rekonstrukcijai

Pašvaldības SIA „Ventspils siltums” 21.maijā parakstīja būvuzraudzības līgumu projekta „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana” īstenošanai, kas paredz siltumtrašu rekonstrukciju un izbūvi.

Iepirkuma procedūras rezultātā tiesības sniegt būvuzraudzības pakalpojumu 16 012,54 EUR apmērā piešķirtas A/S „Inspecta Latvia”. Saskaņā ar noslēgto līgumu tiks veikta būvuzraudzība siltumtīklu izbūvei ēkām Dzintaru ielā 50, Pērkoņu ielā 13 un Ozolu ielā 4a. Tāpat arī plānots  veikt siltumtīklu pārbūvi Lielajā prospektā 65 un posmā no ēkas Celtnieku ielā 3 līdz ēkai Celtnieku ielā 5,  kā arī paredzēta jaunu siltumtīklu izbūve Lielās Dzirnavu ielas – Lielā prospekta krustojumā.

Siltumtīklu izbūvi veiks SIA ”Wesemann” ar kuru līgums tika parakstīts šā gada 8.maijā. Siltumtrašu rekonstrukcijas darbi tiks uzsākti jau šovasar un tos paredzēts pabeigt līdz apkures sezonas uzsākšanai – 2018.gada 1.oktobrim. Par precīziem būvdarbu uzsākšanas un izpildes laikiem iedzīvotāji tiks informēti savlaicīgi.

Jau ziņots, ka šā gada 29. martā pašvaldības SIA „Ventspils siltums” parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru (CFLA) par KF finansējuma piešķiršanu investīciju projekta īstenošanai. Siltumtrašu rekonstrukcijas projekta plānotās izmaksas ir 328 915,19 EUR, tostarp Kohēzijas fonda līdzfinansējums 40% apmērā no projekta kopējām attiecināmajām izmaksām jeb 97 312,97 EUR.

Lai paaugstinātu Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitāti, projekts „Ventspils pilsētas siltumapgādes sistēmas efektivitātes paaugstināšana”, Nr.4.3.1.0/17/A/059, paredz 6 siltumtrašu rekonstrukciju 525 m garumā, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kā rezultātā paaugstināsies siltumenerģijas pārvades efektivitāte un samazināsies siltumenerģijas zudumi. Realizējot šo projektu, Ventspils pilsētas siltumtīkli jau 100% apmērā būs rekonstruēti ar rūpnieciski izolētām caurulēm, kas aprīkotas arī ar avārijas signalizāciju, lai ātri un nekļūdīgi noteiktu bojājuma vietu.