Pārlekt uz galveno saturu

Siltumenerģijas patēriņš aprīlī

Aizvadītajā mēnesī vidējā āra gaisa temperatūra Ventspilī sasniedza +6,6 grādus, līdz ar to tas bija viens no siltākajiem aprīļa mēnešiem pēdējo 3 gadu laikā. Ventspilnieku kopējais patērētais siltumenerģijas apjoms aprīlī sasniedza 14 381 MWh un tas ir par 17 % mazāk nekā šā gada martā. 

Ņemot vērā siltumenerģijas tarifa izmaiņas, kas stājās spēkā 10. aprīlī, klientiem nosūtītajos rēķinos ir norādīta informācija gan par siltumenerģijas patēriņu no 1. aprīļa līdz 9. aprīlim ar maksas aprēķinu pēc iepriekšējā tarifa, gan par siltumenerģijas patēriņu no 10. aprīļa līdz mēneša beigām ar maksas aprēķinu pēc jaunā tarifa - 89 EUR/MWh. Tāpat arī rēķinos norādīta maksa par karstā ūdens sagatavošanu un valsts kompensācija par siltumenerģiju. 

Ventspils mājsaimniecības aprīlī varēja saņemt valsts finansiālo atbalstu 50% apmērā centralizētās siltumenerģijas pakalpojuma maksas kompensācijai tai tarifa starpības daļai, kas pārsniedz 68 EUR. Tas nozīmē, ka no 10. aprīļa par patērēto siltumenerģiju aprēķiniem tika piemērots tarifs 78,50 EUR/MWh + 12% PVN. 

Detalizētāku informāciju par dzīvojamo ēku siltumenerģijas patēriņu iespējams aplūkot mājas lapas sadaļā Pakalpojumi

Ja klientiem ir nepieciešama papildus informācija, aicinām sazināties ar Abonentu daļu pa tālruni 636 00800 vai pa e-pastu: siltums.abonenti@ventspils.lv