Pārlekt uz galveno saturu

Radošā darbnīca “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”

Siltuma ražošana ir gana komplicēts process, taču aizraujošā veidā pasniegts pat vissarežģītākais process var kļūt par interesantu piedzīvojumu. Pašvaldības SIA “Ventspils siltums” ir radījusi Latvijā unikālu izglītojošu programmu skolēniem - tehniski radošo darbnīcu “Kā siltums nonāk līdz manām mājām”, tādejādi iesaistoties skolēnu izglītošanā par siltuma ražošanu un veicinot  interesi par eksaktajām zinātnēm. 

Tehniski radošā darbnīca izveidota 2014.gadā sadarbībā ar SIA „Aspired”.  Tas ir unikāls produkts, kas  precīzi un detalizēti atspoguļo, atklāj un pastāsta dalībniekiem kā tiek ražota siltumenerģija, kā siltums no katlu mājas nonāk līdz patērētājam un kā veidojas mājsaimniecības rēķins par saņemto siltumenerģiju.

Interaktīvajā programmā sarežģītais siltuma ražošanas process tiek atspoguļots viegli uztverams un saprotams, tādejādi sekmējot jauniešu interesi gan par efektīvu resursu un enerģijas izmantošanu, gan arī enerģētikas jomu. Radošajā darbnīcā  skolēni iegūst ne tikai teorētisko informāciju, bet arī paši aktīvi darbojas, pielietojot dažādas metodes, instrumentus un mērierīces, kā arī veicot pierakstus. Nodarbības noslēgumā notiek arī diskusijas un sacensības starp dalībnieku grupām, kas vienlaikus palīdz labāk izprast un nostiprināt apgūtās zināšanas dabas zinātnēs.